Щодо практики застосування ст24

Калмиков Віталій Володимирович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати офіційне роз"яснення (з посиланням на відповідні законодавчі акти) щодо практики застосування ст.24 Закону України про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, а саме:
1.Як обчислюється страховий стаж працівника, який працює на підприємстві неповний рабочий місяць, за умови сплати страхового внеску на рівні(не менше) мінімального.
2.В якому обсязі до загального страхового стажа працівника зараховувається неповний рабочий місяць за умови зплати страхового внеску на рівні (не менше) мінімального.
2.Яким чином в системі персоніфікованого обліку ведеться облік фактично сплачених страхових внесків та як відображається зарахування внесків на особові рахунки застрахованої особи.
3.В який спосіб застрахована особа має можливість отримувати інформацію про нарахований страховий стаж та розмір сплачених страхових внесків.

З повагою,

Калмиков Віталій Володимирович

Пенсійний фонд України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Калмиков Віталій Володимирович

Доброго дня!
Згідно з вашою відповіддю на мій запит щодо практики застосування ст.24 Закону України про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування працівника, який пропрацював неповний робочий місяць, цей місяць до страхового стажу буде зараховано як повний за умови сплати страхового внеску на рівні (не менше) мінімального. Але на практиці виходить по-іншому. Наприклад, на нашому підприємстві (ТОВ "Перша міськдрукарня", ЄДРПОУ 33459577) Пустовойт Наталія Миколаївна (№ ОК ЗО 2321320765) в січні 2017р працювала неповний рабочий місяць і отримала заробітну плату пропорційно відпрацьованому часу. Підприємство сплатило страховий внесок в сумі 704 грн., що повинно було забезпечити Пустовойт Н.М. зарахування відпрацованого місяця до загального страхового стажу як повного. Але згідно з довідкою ф.ОК-5, отриманою Пустовойт Н.М. в Павлоградському управлінні ПФУ, страховий стаж за січень 2017 року нарахований в розмірі 24 днів. Прошу надати роз"яснення щодо правильності зарахування страхового стажу, чи згідно з якими законодавчими актами чи правовими нормативами було здійснено таке нарахування стажу у Пустовойт Н.М.

З повагою,

Калмиков Віталій Володимирович