Щодо практики заміни кредиторів та зарахування зустрічних вимог підприємствами, що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади і здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів.

Державний концерн «Укроборонпром» є державним господарським об’єднанням і утворений з метою забезпечення ефективного функціонування та управління суб'єктами господарювання державного сектору економіки, які провадять господарську діяльність у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів і беруть участь у військово-технічному співробітництві з іноземними державами.

Відповідно до Статуту Державного концерну «Укроборонпром» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 р. № 993 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2018 р. № 849) функції з управління концерном та контроль за його діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України.

Перелік підприємств, що входить до складу Концерну визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1221 «Про утворення Державного концерну «Укроборонпром».

✵ ✵ ✵

Питання здійснення заміни кредиторів у зобов’язаннях підприємств, що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром» шляхом відступлення права вимоги та переведення боргу, а також проведення зарахування зустрічних однорідних вимог стало предметом зловживань та корупції в діяльності колишнього керівництва Державного концерну «Укроборонпром», має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії і стала темою чисельних публікацій в засобах масової інформації, кримінальні провадження та чисельна судова практика оскарження подібних угод.

Наведене також унеможливлює контроль за дотриманням Закону України «Про внесення змін до законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну «Укроборонпром» перед державою-агресором та/або державою-окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку».

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Згідно статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68, Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи мають право кредитори та партнери підприємств, що входять до складу Державного концерну «Укроборонпром» здійснювати заміну кредиторів у зобов’язаннях шляхом відступлення права вимоги та переведення боргу, а також проводити зарахування зустрічних однорідних вимог та чи не заборонено це прямо в угодах, які укладаються на даний час.

(2) Надати інформацію про заходи контрол за діяльністю Державного концерну «Укроборонпром», які здійснював Кабінет Міністрів України в період 2014-2019 років та їх результати.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Від: Publishinfo
Кабінет Міністрів України


Attachment SIneo283N1R20033107581.pdf
70K Завантажити відповідь


³ .

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Посилання

Від: Olena Kovalenko

Посилання

Від: Левицька Н.М.


Attachment ..DLRKS3002909 Z4RI4AK4S.pdf.p7s
8K Завантажити відповідь

Attachment ..DLRKS3002909 Z4RI4AK4S.pdf
262K Завантажити відповідь


æ
----
Φ ! Ǧ () ̦ , ĦΦ ͦ Ħ. , Φ , ЦΦ Ǧ - Ц ( *.p7s). צ Ц , Ҧ Ʀæ ަ , , https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk


. Ҧ. 36, . ɧ, 04119,
. +380 (44) 586-24-01, +380 (44) 586-24-77
¦: [email address]
IT: [email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Посилання