Щодо поточних антитерористичних операцій в Донецькій і Луганській областях

Лебедь Михайло Олексндровч

Доброго дня!

Доводжу до Вашого відома, що Керівник Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України С.Кондзеля у листі-відповіді № 12-08/2285 від 16.07.2018 на мій попередній інформаційний запит № 1648 від 09.07.2018 повідомив про наступне:
- Указ Президента України № 116/2018 від 30.04.2018 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року "Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях" стосувався виключно широкомасштабної антитерористичної операції і не зачіпав проведення антитерористичної операції, початок і завершення якої визначаються згідно із Законом "Про боротьбу з тероризмом";
- враховуючи високу ймовірність проведення а Сході України терористичних актів, прикінцевими і перехідними положеннями Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" було доповнено статтю 3 Закону "Про боротьбу з тероризмом" словами про те, що антитерористична операція може здійснюватися одночасно із відсічу збройної агресії в порядку статті 51 Статуту ООН;
- згідно з частиною першою статті 11 Закону "Про боротьбу з тероризмом", рішення щодо проведення антитерористичної операції приймається керівником Антитерористичного центру при СБУ за письмовим дозволом Голови СБУ або керівником координаційної групи відповідного регіонального органу СБУ за письмовим дозволом керівника Антитерористичного центру при СБУ, погодженим з Головою СБУ.
Дослівний текст зазначеної переписки з Керівником Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації АП України можна прочитати тут - https://dostup.pravda.com.ua/request/shc...
З частини третьої статті 11 Закону "Про боротьбу з тероризмом" мені також відомо, що антитерористична операція також може проводитися за погодженням з керівником Антитерористичного центру при СБУ самостійно координаційною групою відповідного регіонального органу СБУ або органом виконавчої влади відповідно до їх компетенції.

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", прошу Вас надати мені відповіді на наступні питання:
1). Чи тривають станом на сьогодні в межах Донецької та Луганської областей антитерористичні операції, які було розпочато згідно із вимогами статті 11 Закону "Про боротьбу з тероризмом"?
2). Скільки антитерористичних операцій, які було розпочато згідно із вимогами статті 11 Закону "Про боротьбу з тероризмом", тривають станом на сьогодні в межах Донецької та Луганської областей?
3). Скільки антитерористичних операцій, які було розпочато згідно із вимогами статті 11 Закону "Про боротьбу з тероризмом", тривали в межах Донецької та Луганської областей за період часу з 14.04.2014 по сьогоднішній день?

Інформацію прошу Вас надіслати у письмовій формі або на адресу: 87515, м.Маріуполь, пр.Миру, 85, а/c № 102, або у електронній формі на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Прошу Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

Нагадую, що згідно з ч. 2 ст. 1 Закону "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону "Про доступ до публічної інформації", заявник має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
25.07.2018