Щодо порушення виборчого законодавства, допущеними членами ЦВК Шелудьком В.Є. та Магерою А.Й., порушення ними присяги члена Центральної виборчої комісії і іншими незаконними діями

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Центральна виборча комісія (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України.

Комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдуму, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Комісія здійснює контроль за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, та комісій з місцевих референдумів.

Комісія відповідно до своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.

Комісія будує свою діяльність на принципах верховенства права, законності, незалежності, об'єктивності, компетентності, професійності, колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності.

ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ:

Інформація щодо притягнення членів виборчих комісій до відповідальності має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії і стала предметом чисельних публікацій в засобах масової інформації у зв’язку з підготовкою до проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Так, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень діяльність колишніх членів Центральної виборчої комісії Магери А.Й. та Шелудька В.Є. була визнана протиправною та такою, що призвела до порушення порядку організації виборчого процесу та порушення присяги члена Центральної виборчої комісії відповідно до Постанови та Ухвали Вищого адміністративного суду України від 24 серпня 2012 року. Більше того, Рішенням Верховного Суду України від 27 грудня 2004 року дії члена Центральної виборчої комісії Магери А.Й. було визнано незаконними.

Зокрема Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24.08.2012 року було визначено наступне: «Про наведені порушення виборчого законодавства, допущені членами Центральної виборчої комісії Шелудьком В.Є. та Магерою А.Й., довести до відома Голови Центральної виборчої комісії для вжиття відповідних заходів»

Наведене свідчить про можливі ознаки кримінально караного діяння передбаченого статтею 157 Кримінального кодексу України.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,—

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію щодо заходів, які вживались Центральною виборчою комісією на виконання Ухвали Вищого адміністративного суду України від 24.08.2012 року в зв'язку з порушенням виборчого законодавства, допущеними членами Центральної виборчої комісії Шелудьком В.Є. та Магерою А.Й., порушення ними присяги члена Центральної виборчої комісії і іншими незаконними діями.

(2) Надати інформацію чи зверталась до правоохоронних органів Центральна виборча комісія за фактами порушення членами Центральної виборчої комісії Магерою А.Й. та Шелудьком В.Є. організації виборчого процесу, порушення ними присяги члена Центральної виборчої комісії і іншими незаконними діями.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

(1) Посилання на Рішення Верховного Суду України від 27 грудня 2004 року: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n050...

(2) Посилання на Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 24.08.2012 року: http://reyestr.court.gov.ua/Review/25754...

(3) Посилання на Постанову Вищого адміністративного суду України від 24 серпня 2012 року: http://reyestr.court.gov.ua/Review/25754...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Савчук М.Ю., Центральна виборча комісія