Щодо плану дій Уряду з поширенням коронавірусної інфекції та медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади і здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів.

✵ ✵ ✵

За повідомленням Урядового порталу Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», - зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

✵ ✵ ✵

Питання запровадження режиму надзвичайної ситуації стосується інформації, необхідної для захисту життя, щодо небезпечного явища повязаного з прискоренням розповсюдження з експоненціальною швидкістю захворювання на COVID-19 та надзвичайних події, що загрожує безпеці громадян, про що повідомляє Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреисус і має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії і стали темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію через спалах захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV.

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Увага! Цей запит на інформацію, відповідно до частини 2 статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» — стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68, Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію про Урядове рішення, яким запроваджено режим надзвичайної ситуації по всій території України.

(2) Надати скан-копію плану боротьби Уряду з поширенням коронавірусної інфекції, про який зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль та висновків Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією.

(3) Надати скан-копію спільного плану дій штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня, про який повідомив на брифінгу керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Джерела інформації на Урядовому порталі:

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zaprov...

https://www.kmu.gov.ua/news/viktor-lyash...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Від: Publishinfo
Кабінет Міністрів України


Attachment SIneo283N1R20033015430.pdf
413K Завантажити відповідь


³ .

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Посилання

Від: Відділ з питань громадського здоров'я

Посилання