Щодо питань застосування та скасування санкцій щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР».

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Питання застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії, чисельних публікацій в засобах масової інформації та журналістських розслідувань.

У листопаді 2014 року з засобів масової інформації стало відомо, що Службою безпеки України було затримано «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР».

Пізніше стало відомо про застосування санкцій щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР» відповідно до Указу Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017.

Згодом, Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо цієї особи було скасовано санкції в зв’язку з направленням Службою безпеки України листа, в якому зазначалось про проживання цією особою на контрольованій території України, не підтримання агресії Російською Федерацією на Донбасі, анексії Автономної Республіки Крим, підтримкою політики України щодо звільнення тимчасово окупованих територій та проукраїнською позицією. Про наведене свідчить Ухвала Верховного Cуду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду винесена по справі №9901/774/18 від 05.04.2019.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію щодо підстав застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР» та надати скан-копії відповідних документів Служби безпеки України та Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, яке було введено в дію Указом Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017.

(2) Надати інформацію щодо підстав скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР» та надати скан-копії відповідних документів Служби безпеки України та Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року, яке було введено в дію Указом Президента України від 19 березня 2019 року № 82/2019.

(3) Надати інформацію про мету та доцільність введення та припинення санкцій щодо вказаної особи та чи не завдало введення санкцій шкоди вказаній особі, а їх зняття шкоді національній безпеці України.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на статтю під заголовком «СБУ: контррозвідка затримала «міністра юстиції ДНР» на сайті «Радіо Свобода»: https://www.radiosvoboda.org/a/26714767....

Посилання на статтю під заголовком «СБУ заявила о поимке министра юстиции ДНР» на інтернет-сайт видання LB.UA : https://lb.ua/news/2014/11/28/287524_sbu...

Рішення Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/n...

Указ Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/1...

Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/n...

Указ Президента України від 19 березня 2019 року № 82/2019 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/8...

Посилання на офіційний Державний реєстр судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/8...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Від: Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО
Рада національної безпеки і оборони України


Attachment 2019 04 26 10 04 05 0636.jpg
1.2M Завантажити відповідь


Посилання

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Дякую Вам за надану Вами відповідь Листом № 161/22-01 від 26.04.2019 та допомогу в отриманні інформації від окремих органів державної влади.

Враховуючи, що частина запитуваної інформації має гриф обмеження доступу «для службового користування», з метою уточнення, та керуючись вимогами пункту 2 статті 3 Закону України «Про санкції», яка визначає, що застосування санкцій ґрунтується на принципах законності, прозорості, об'єктивності, відповідності меті та ефективності, прошу Вас надати наступну статистичну інформацію для проведення дослідження:

(1) Надати статистичну інформацію по застосуванню санкцій у вигляді таблиці по рокам з моменту їх введення і по теперішній час, яка кількість пропозицій та яких державних органів щодо застосування санкцій надходила до Ради національної безпеки і оборони України і яка кількість стала підставою прийняття відповідних Рішень Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій.

(2) Надати статистичну інформацію щодо підстав та принципів застосування санкцій, що стали підставою для відповідних Рішень Ради національної безпеки і оборони України з моменту їх введення і по теперішній час.

(3) Надати статистичну інформацію чи проводився розрахунок очікуваних фінансово-економічних, політичних та інших результатів застосування санкцій, введених Рішеннями Ради національної безпеки і оборони України.

(4) Надати інформацію щодо результатів застосування санкцій, введених Рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, а в разі відсутності такої інформації повідомити чи планується її підготовка та оприлюднення.

(5) Надати статистичну інформацію щодо кількості застосованих і скасованих санкцій, введених Рішеннями Ради національної безпеки і оборони України з моменту їх введення і по теперішній час.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Від: Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО
Рада національної безпеки і оборони України


Attachment 2019 05 06 10 54 54 0638.jpg
1.1M Завантажити відповідь


Посилання

Від: Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО
Рада національної безпеки і оборони України


Attachment 2019 05 07 17 01 37 0640.jpg
1.6M Завантажити відповідь


Посилання

Від: Publishinfo


Attachment SIneo283N1R19050809052.pdf
64K Завантажити відповідь


³ .

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Посилання

Від: Канцелярія ДЗРФ

 

                 

  

 

䳿

         

.:   +38 044 238 15 90  (75-90)

e-mail: [1][email address]

 

     

 

References

Visible links
1. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Посилання

Від: info


Attachment 22 6.1 2092 19.PDF.pdf
305K Завантажити відповідь


МТОТ

Посилання

Від: Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО
Рада національної безпеки і оборони України


Attachment 2019 05 24 14 35 33 0651.jpg
1.4M Завантажити відповідь


Посилання

Від: Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО
Рада національної безпеки і оборони України


Attachment 2019 05 24 14 35 33 0651.jpg
1.4M Завантажити відповідь


Посилання