Щодо питань застосування та скасування санкцій щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР».

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Питання застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії, чисельних публікацій в засобах масової інформації та журналістських розслідувань.

У листопаді 2014 року з засобів масової інформації стало відомо, що Службою безпеки України було затримано «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР».

Пізніше стало відомо про застосування санкцій щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР» відповідно до Указу Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017.

Згодом, Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо цієї особи було скасовано санкції в зв’язку з направленням Службою безпеки України листа, в якому зазначалось про проживання цією особою на контрольованій території України, не підтримання агресії Російською Федерацією на Донбасі, анексії Автономної Республіки Крим, підтримкою політики України щодо звільнення тимчасово окупованих територій та проукраїнською позицією. Про наведене свідчить Ухвала Верховного Cуду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду винесена по справі №9901/774/18 від 05.04.2019.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію щодо підстав застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР» та надати скан-копії відповідних документів Служби безпеки України та Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, яке було введено в дію Указом Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017.

(2) Надати інформацію щодо підстав скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо «колишнього «міністра юстиції» незаконного збройного формування «ДНР» та надати скан-копії відповідних документів Служби безпеки України та Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року, яке було введено в дію Указом Президента України від 19 березня 2019 року № 82/2019.

(3) Надати інформацію про мету та доцільність введення та припинення санкцій щодо вказаної особи та чи не завдало введення санкцій шкоди вказаній особі, а їх зняття шкоді національній безпеці України.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на статтю під заголовком «СБУ: контррозвідка затримала «міністра юстиції ДНР» на сайті «Радіо Свобода»: https://www.radiosvoboda.org/a/26714767....

Посилання на статтю під заголовком «СБУ заявила о поимке министра юстиции ДНР» на інтернет-сайт видання LB.UA : https://lb.ua/news/2014/11/28/287524_sbu...

Рішення Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/n...

Указ Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/1...

Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/n...

Указ Президента України від 19 березня 2019 року № 82/2019 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/8...

Посилання на офіційний Державний реєстр судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/8...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

solo, Служба безпеки України

1 Attachment

solo, Служба безпеки України

1 Attachment