Щодо питань безпеки мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+ в Харкові

Лебедь Михайло Олексндровч

Користуючись нагодою, засвідчуємо Вам свою повагу!

Повідомляємо Вас, що Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) проводять дослідження щодо безпеки мирних зібрань - беззбройних мітингів, походів, демонстрацій, пікетів, конференцій, засідань, фестивалів тощо - на тему ЛГБТКІ+ (лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні, квір- та інтерсекс-люди).

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо Вас надати нам інформацію про:

1) Якими діючими нормативно-правовими актами керується міська рада, її виконавчі органи та посадові особи в питаннях організації захисту свободи мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему, які відбуваються в публічних місцях просто неба, та в питаннях організації безпеки їх учасників?

2) Якими діючими нормативно-правовими актами керується міська рада, її виконавчі органи та посадові особи в питаннях організації захисту свободи мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему, які відбуваються в приміщеннях будівель, та в питаннях організації безпеки їх учасників?

3) Звідки в міську раду, її виконавчі органи та посадові особи надходить інформація про наміри провести мирні зібрання на ЛГБТКІ+ тему?

4) За який час до початку мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему надходить інформація про наміри їх провести?

5) Чи комунікує міська рада, її виконавчі органи та посадові особи з організаторами мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему до початку їх проведення? Якщо так, то просимо докладно відповісти, в якій формі це відбувається та які задачі реалізуються під час цієї комунікації?

6) Який структурний відділ органу міської ради відповідає за контакти з організаторами мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему?

7) Чи займається міська рада, її виконавчі органи та посадові особи виявленням потенційних ризиків і загроз для проведення мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему? Якщо так, то в чому полягає процес такого виявлення?

8) Чи комунікує міська рада, її виконавчі органи та посадові особи з супротивниками проведення мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему до початку їх проведення? Якщо так, то просимо докладно відповісти, в якій формі і які задачі реалізуються під час цієї комунікації?

10) В чому полягає взаємодія міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб з національною поліцією міста в питаннях організації захисту свободи мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему?

11) Чи виступає міська рада, її виконавчі органи та посадові особи посередником для налагодження взаємодії національної поліції міста з організаторами мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему?

12) З якими ще органами влади взаємодіє міська рада, її виконавчі органи та посадові особи в питаннях організації захисту свободи мирних зібрань на ЛГБТКІ+ тему? В чому полягає така взаємодія?

13) Які департаменти міськради долучаються до забезпечення свободи проведення мирних зібрань? Якими нормативними документами визначена процедура їх дій?

14) Перерахуйте можливі дії з організації захисту мирного зібрання на ЛГБТКІ+ тему в яких брала або в залежності від різних ситуацій може брати участь міська рада, її виконавчі органи та посадові особи.

15) Скільки заходів на тему ЛГБТКІ+ було проведено у місті за 2019 рік? Скільки з них було проведено зібрань у приміщеннях, а скільки — у публічних місцях на вулиці?

16) Скільки позовів про обмеження свободи зібрань відповідно до статті 280 КАС міська рада або її органи подала до суду окремо в 2019 та 2020 роках?

Інформацію просимо Вас надіслати на на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Принагідно нагадуємо, що згідно з ч. 2 ст. 1 Закону "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Наперед дякуємо за допомогу в дослідженні.

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович

отдел публичной информации, Харківська міська рада

1 Attachment

Юридический Департамент,

2 Attachments

Юридический Департамент,

2 Attachments