Щодо персональних даних власників квартир

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви ЯЦЕНКО ВАЛЕНТИНА, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
ЯЦЕНКО ВАЛЕНТИНА

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до ст. Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків" установчі збори скликаються ініціативною групою кількістю не менше трьох власників квартир/нежитлових приміщень.
Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Оскільки поширеними є випадки відсутності інформації про місце проживання власників які не проживають у будинку де створюється ОСББ то ініціативні групи звертаються до органів адресно-довідкового бюро, відділи реєстрації місця проживання в населених пунктах, тощо щодо отримання інформації про місце проживання особи, але ці органи відмовляють в наданні такої інформації з посиланням на ч.2 ст.10 Закону України "Про захист персональних даних"
Вважаємо, що даному випадку інформація про місце проживання осіб є суспільно необхідною так як від цього залежить можливість здійснювати свої права з сіпльного володіння та користування будинком , недопущення судових тяганин пов'язаних з неповідомленням про проведення установчих зборів та користь від поширення такої очевидно перевищує можливу шкоду.
Разом з цим Законом України "Про захист персональних даних" не вказано, що інформація про зареєстроване місце проживання особи є персональними данними, що підтверджується й тим, що суди без постановлення ухвал звертаються та отримують відповідні відомості.
Просимо вказати, чи є персональними данними місце проживання особи (зареєстроване) та чи підлягає воно розкриттю у випадку звернення ініціативної групи зі створення ОСББ?

З повагою,

ЯЦЕНКО ВАЛЕНТИНА

Швайчук Олена Олександрівна, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

1 Attachment

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

1 Attachment