Щодо перерахунку пенсії прокурору

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Олена, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі ст.ст.1, 13, 19, 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо права на отримання публічної інформації від розпорядників такої інформації, прошу повідомити наступне.
Відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років та згідно ч. 2 цієї статті пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Згідно ч. 3 цієї ж статті, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Також, згідно ч. 4 цієї ж статті, середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.
Відповідно до ч. 15 зазначеної статті Закону, з 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
У вересні 2022 року мені була призначена пенсія на підставі ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», однак оскільки я продовжувала працювати в органі прокуратури на посаді державного службовця, мені було повідомлено лише про нарахування пенсії в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру»).
Рішенням Конституційного Суду № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 положення частини двадцятої статті 86 визнане таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) та установлено порядок виконання цього рішення, зокрема застосування ч.20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» в первинній редакції, зокрема: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв’язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки". Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Отже, у зв’язку зі вищевказаним, прошу надати мені ґрунтовну інформацію з наступних питань:
1) Чи маю я право на перерахунок пенсії, шляхом її приведення до розміру 60% від мого середнього місячного заробітку за останньою займаною прокурорською посадою у зв’язку із звільненням з органів прокуратури?
2) Що є базою для розрахунку пенсії (посадовий оклад, надбавка за вислугу років, інші виплати, що включалися у заробіток за останньою займаною посадою прокурора) та які необхідно надати довідки (обов’язкова форма або довільна), що підтверджують розмір місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої мною було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ч.2 ст. 86 зазначеного Закону України «Про прокуратуру»)?
3) Чи маю я одночасно право на перерахунок пенсії на виконання рішення Конституційного Суду № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019, зокрема на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок (ст. 20 ст. 86 зазначеного Закону України «Про прокуратуру»)? Яку форму довідки при цьому слід надати органу Пенсійного фонду України?

З повагою, Олена
18.09.2023

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 20.09.2023 12:49:52, реєстраційний №1585/11

Пенсійний фонд України

2 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]