щодо пам'ятника Жукову в Харкові

Марина Суркова

Доброго дня!

До Переліку пам’яток історії та монументального мистецтва в Харківській області, включених до списків (переліків) пам’яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», на підставі Розпорядження Харківської обласної державної адміністрації No 975 від 18.09.1997 р. пам'ятник Г.К. Жукову було внесено як пам'ятка історії (невідомої категорії/значення) під охоронним номером 2505.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи охороняється державою як пам'ятка історії пам'ятник Г. К. Жукову, який розташовано в Харкові на проспекті Петра Григоренка?
2. Якою саме нормою закону охороняються пам'ятки, внесені місцевими органами державної виконавчої влади до Переліку пам’яток історії та монументального мистецтва в Харківській області, включених до списків (переліків) пам’яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури»?
3. Яка процедура виключення об'єктів (зазначених як пам'ятка історії) з Переліку пам’яток історії та монументального мистецтва в Харківській області, включених до списків (переліків) пам’яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури»?
4. Яка процедура виключення з Переліку пам’яток історії та монументального мистецтва в Харківській області, включених до списків (переліків) пам’яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури» саме пам'ятника Г.К. Жукову?
5. Чому пам'ятник Г.К. Жукову до теперішнього часу знаходиться в Переліку пам’яток історії та монументального мистецтва в Харківській області, включених до списків (переліків) пам’яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури»?
6. Хто на даний час повинен приймати рішення щодо демонтажу пам’ятника Г.К. Жукову, що розташований на проспекті Петра Григоренка в Харкові(оскільки він є пам'ятником особі, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР)?

З повагою,
голова ГО "Громадсько-правовий захист"
Марина Суркова

public, Харківська обласна державна адміністрація

1 Attachment