Щодо отримання коштів співробітниками Генеральної прокуратури України від Міжнародного фонду «Відродження»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому Законом України «Про прокуратуру», здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

✵ ✵ ✵

Діяльність слідчих та прокурорів Генеральної прокуратури України є предметом численних згадувань в засобах масової інформації, що свідчить про високий суспільний інтерес до їх діяльності.

За інформацією викладеною в засобах масової інформації стало відомо про той факт, що Міжнародним фондом «Відродження», здійснювалися додаткові виплати слідчим та прокурорам Генеральної прокуратури України, які вели досудове розслідування у справах щодо масових розстрілів людей на Майдані Незалежності у лютому 2014 році – https://strana.ua/news/245892-sorosovski...

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Виходячи з наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи отримували співробітники Генеральної прокуратури України додаткові грошові кошти (винагороди/премії/надбавки) від Міжнародного фонду «Відродження» та його представників з 2014 по кінець 2019 року.

(2) Надати інформацію чи існувала співпраця між Генеральної прокуратурою України та Міжнародним фондом «Відродження» з 2014 року по кінець 2019 року та який характер вона носила і які підрозділи її здійснювали.

(3) Надати інформацію чи мали співробітники Генеральної прокуратурою України, що здійснювали співпрацю та отримували додаткові кошти від Міжнародного фонду «Відродження», доступ до державної таємниці, чи здіснювалось ними розслідування кримінальних проваджень або процесуальне керівництво.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

public, Генеральна Прокуратура України

1 Attachment

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Дякую Вам за надану відповідь № 27/3-588вих-20 від 30 січня 2020 року на мій запит на інформацію від 23 січня 2020 року «Щодо отримання коштів співробітниками Генеральної прокуратури України від Міжнародного фонду «Відродження» в період з 2014 року по кінець 2019 року».

З метою уточнення, звертаюсь до Вас, в межах питань, що стали предметом згаданого інформаційного запиту та наданої Вами відповіді та керуючись статтями 19, 40, 68 Конституції України, статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію та перелік співробітників Генеральної прокуратури України, яким Міжнародний фонд «Відродження» надавав сприяння в організації службових закордонних відряджень, вказавши їх посади, країну та період відрядження, структурний підрозділ Генеральної прокуратури України в якому вони працювали на час закордонного відрядження, мету та програму перебування у закордонному відрядженні.

(2) Надати інформацію за чий рахунок перебували у закордонних відрядженнях співробітники Генеральної прокуратури України, сприяння в яких надавалось Міжнародним фондом «Відродження».

(3) Надати інформацію чи здійснювалась перевірка Генеральною прокуратурою України джерел фінансування Міжнародного фонду «Відродження» на предмет дотримання законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення в зав’язку із здійсненням комунікації та отриманням експертно-консультативної допомоги.

(4) Надати інформацію чи мали співробітники Генеральної прокуратурою України, яким Міжнародний фонд «Відродження» надавав сприяння в організації службових закордонних відряджень, доступ до державної таємниці, чи здіснювалось ними розслідування кримінальних проваджень або процесуальне керівництво.

(5) Надати інформацію про предмет експертно-консультативного співробітництва з Міжнародним фондом «Відродження».

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Генеральна Прокуратура України

1 Attachment

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Дякую Вам за надану відповідь № 27/3-588вих-20 від 30 січня 2020 року на мій запит на інформацію від 23 січня 2020 року «Щодо отримання коштів співробітниками Генеральної прокуратури України від Міжнародного фонду «Відродження» в період з 2014 року по кінець 2019 року» та уточнюючу відповідь № 27/3-721вих-20 від 10 лютого 2020 року.

Відповідно до статті 8 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Україна взяла на себе зобов'язання ратифікувати Римський статут, яке не виконала. Отже, виникає питання щодо мети та цілей відвідання Міжнародного кримінального суду співробітниками Генеральної прокуратури України за рахунок коштів Міжнародного фонду «Відродження».

З метою уточнення, звертаюсь до Вас, в межах питань, що стали предметом згаданого інформаційного запиту, уточнюючого запиту до нього, наданих Вами відповідей та керуючись статтями 19, 40, 68 Конституції України, статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати перелік співробітників Генеральної прокуратури України, які за рахунок Міжнародного фонду «Відродження» відвідували Міжнародний кримінальний суд протягом 2014-2019 років.

(2) Надати інформацію про мету відвідання Міжнародного кримінального суду співробітниками Генеральної прокуратури України за рахунок Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2014-2019 років.

(3) Надати інформацію про спосіб сприяння в організації службових закордонних відряджень працівників органів прокуратури Міжнародним фондом «Відродження» протягом 2014-2019 років.

(4) Надати інформацію чи здійснювались польоти та/або проживання під час службових закордонних відряджень співробітників Генеральної прокуратури України за рахунок Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2014-2019 років.

(5) Надати інформацію який саме експертно–консультаційний характер носило співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Міжнародним фондом «Відродження» протягом 2014-2019 років та чи продовжується воно Офісом Генерального прокурора.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Генеральна Прокуратура України

1 Attachment