щодо отримання інформації про дотримання принципів добропорядності та норм антикорупційного законодавства прокурором Нескородяним А.М.

Юрій Сугоняко

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою глибоку повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.

Прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому Законом України «Про прокуратуру», здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

Перевірка на добропорядність прокурорів та дотримання ними антикорупційного законодавства — є предметом широкої суспільної дискусії та стала темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

✵ ✵ ✵

Нескородяний Андрій Миколайович в період 2007-2017 роках працював в органах прокуратури Дніпропетровської області, обіймаючи різні посади, зокрема слідчого прокуратури П’ятихатського району Дніпропетровської області, помічника прокурора П’ятихатського району Дніпропетровської області, помічника прокурора м. Жовті Води Дніпропетровської області, старшого слідчого прокуратури м. Жовті Води Дніпропетровської області, слідчого Дніпродзержинської міжрайонної природоохоронної прокуратури Дніпропетровської області, слідчого в особливо важливих справах прокуратури м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, помічника прокурора м. Жовті Води Дніпропетровської області, прокурора прокуратури м. Жовті Води Дніпропетровської області, старшого слідчого прокуратури м. Жовті Води Дніпропетровської області, прокурора аналітично-методичної групи відділу організації участі прокурорів у кримінальному провадженні управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури Дніпропетровської області, прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Дніпропетровської області, прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Дніпропетровської області, прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Дніпропетровської області та прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області.

З січня 2017 року Нескородяний Андрій Миколайович займав різні посади в Генеральній прокуратурі України, зокрема прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України, прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України, прокурора другого відділу процесуального керівництва управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України та прокурора першого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Генеральної прокуратури України.

З січня 2020 року Нескородяний Андрій Миколайович обіймає посаду прокурора першого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Офісу Генерального прокурора.

Відповідно до Рішення Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області у справі № 176/747/15-ц від 26 травня 2015 р. було розірвано шлюб зареєстрований 01 грудня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану П'ятихатського районного управління юстиції Дніпропетровської області, за актовим записом № 147 між Нескородяним Андрієм Миколайовичем та Нескородяною Олександрою Валеріївною, з якою від спільного життя вони мають малолітню дитину Нескородяну Ярославу Андріївну.

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції розміщена декларація кандидата на посаду провідного спеціаліста відділу прийому громадян з питань надання всіх видів соціальної допомоги Управління праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради Нескородяної Олександри Валеріївни від 18 квітня 2018 р., яка містить дані про члена родини Нескородяну Ярославу Андріївну.

За даними розміщеними на сайті НАЗК інформація про члена родини, неповнолітню доньку Нескородяну Ярославу Андріївну, 05.03.2009 року народження — відсутня в щорічних деклараціях суб'єкта декларування Нескородяного Андрія Миколайовича, зокрема:

• щорічній декларації за 2015, поданій 29 жовтня 2016 р. 19:29 під час обіймання декларантом посади прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області;

• щорічній декларації за 2016, поданій 30 березня 2017 р. 21:39 під час обіймання декларантом посади прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області;

• щорічній декларації за 2017 рік, поданій 28 березня 2018 р. 19:17 під час обіймання декларантом посади прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України;

• щорічній декларації за 2018 рік, поданій 27 березня 2019 р. 14:45 під час обіймання декларантом посади прокурор відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України;

Лише в щорічній декларації за 2019 рік, поданій 14 лютого 2020 р. 19:09 під час обіймання декларантом посади прокурора першого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Офісу Генерального прокурора, він вказує члена сім'ї дочку Нескородяну Ярославу Андріївну.

Також відсутня інформація про члена родини декларанта Нескородяного Андрія Миколайовича, неповнолітню доньку Нескородяну Ярославу Андріївну і в повідомленнях про суттєві зміни, які подавались декларантом 27 січня 2017 р. 17:08 та 14 лютого 2020 р. 18:00.

Не містить щорічна Декларація за 2015 рік Нескородяного Андрія Миколайовича відомості про дружину Нескородяну Олександру Валеріївну з якою декларант розірвав шлюб 26 травня 2015 р. Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування взагалі відсутня в щорічній Декларації Нескородяного Андрія Миколайовича за 2015 рік, тобто у звітному періоді, не дивлячись на наявність в нього дружини та доньки.

Наведене вказує на порушення правил професійної етики та доброчесності, відповідності витрат і майна прокурора та членів його сім'ї. На даний час декларант займає відповідальну посаду в Офісі Генерального прокурора та має високий рівень корупційних ризиків.

Згідно з визначенням терміну «члени сім’ї», що міститься в статті 1 Закону, та приміткою до статті 46 Закону членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються:

• особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина) станом на останній день звітного періоду, – незалежного від спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;

• діти суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття, незалежного від їх спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду.

Статтею 1 Закону до членів сім’ї суб’єкта декларування віднесено неповнолітніх дітей суб’єкта декларування, навіть за умови окремого проживання від суб’єкта декларування.

Неповнолітньою дитиною суб’єкта декларування в такому випадку вважається:

• неповнолітня дитина, біологічним батьком чи матір’ю якої є суб’єкт декларування (рідні діти);
• неповнолітня дитина від попереднього шлюбу чоловіка або жінки суб’єкта декларування, яку такий суб’єкт усиновив (удочерив).

Наведене свідчить про відображення та подання завідомо недостовірних відомостей у деклараціях за 2015-2019 роки особою уповноваженою на виконання функцій держави, що передбачено Законом України «Про запобігання корупції» і містить ознаки злочину передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

✵ ✵ ✵

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеного Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

✵ ✵ ✵

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати скан-копію витягу з біографічної довідки Нескородяного Андрія Миколайовича під час його перебування на різних посадах в органах прокуратури Дніпропетровської області.

(2) Надати інформацію про кількість дисциплінарних проваджень, кількості скарг, які надходили щодо Нескородяного Андрія Миколайовича під час його перебування на різних посадах в органах прокуратури Дніпропетровської області, в тому числі до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та Ради прокурорів України, з коротким описом суті цих скарг та повідомити про результати їх розгляду.

(3) Надати інформацію про зайняття адміністративних посад в органах прокуратури Дніпропетровської області з копіями відповідних рішень, дотримання або порушення правил професійної етики та доброчесності (відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім'ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, у тому числі копії відповідних декларацій, поданих прокурором відповідно до законодавства у сфері запобігання корупції; інші дані щодо відповідності прокурора вимогам законодавства у сфері запобігання корупції; дані щодо відповідності поведінки прокурора вимогам професійної етики; матеріали таємної перевірки доброчесності прокурора) щодо Нескородяного Андрія Миколайовича.

З повагою,

Юрій СУГОНЯКО

Прокуратура Дніпропетровської області

1 Attachment

,

--
,
Public mailto:[Прокуратура Дніпропетровської області request email]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Прокуратура Дніпропетровської області

1 Attachment