Щодо особливого порядку спеціальних повноважень органів сектору безпеки і оборони та інших державних органів в зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій у Донецькій і Луганській областях

Лебедь Михайло Олексндровч

Доброго дня!

У листі-відповіді на мій попередній інформаційний запит тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника командира військової частини А0135 І.І.Танцюра за дорученням Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України (вих. № 313/15/4695 від 12.07.2018) повідомив, що інформація про межі зони безпеки прилеглих до району бойових дій у Донецькій і Луганській областях відноситься до інформації з обмеженим доступом. А також надав посилання на Інтернет-ресурс, де помічник Командувача об'єднаних сил з правових питань надає роз'яснення до окремих пунктів наказу Командувача № 26 від 26.04.2018 "Про затвердження Інструкції про порядок перебування в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб не залучених та військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб, які залучаються до проведення таких заходів" та змін в нього (наказ Командувача № 186 від 19.06.2018).

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", прошу Вас надати мені:
1). копію наказу Командувача об'єднаних сил № 26 від 26.04.2018 "Про затвердження Інструкції про порядок перебування в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб не залучених та військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб, які залучаються до проведення таких заходів" та змін в нього (наказ Командувача № 186 від 19.06.2018), якщо ця інформація не відноситься до інформації з обмеженим доступом;
2). перелік населених пунктів та інших територій Донецької та Луганської областей, де працівники та військовослужбовці органів сектору безпеки і оборони та інших державних органів мають спеціальні режимні повноваження затримувати для встановлення особи громадян і посадових осіб в разі відсутності в них документів, що посвідчують особу, у відповідності до п. 3 ч. 6 ст. 12 Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", якщо ця інформація не відноситься до інформації з обмеженим доступом.

Інформацію прошу Вас надіслати у письмовій формі або на адресу: 87515, м.Маріуполь, пр.Миру, 85, а/c № 102, або у електронній формі (скан-копію документу або гіперпосилання на нього) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Прошу Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації". Готовий відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, як це визначено у ч. 2 ст. 21 Закону "Про доступ до публічної інформації".

Нагадую, що згідно з ч. 2 ст. 1 Закону "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону "Про доступ до публічної інформації", заявник має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Принагідно висловлюю щиру вдячність за відповідь на попередній інформаційний запит та корисне посилання на вищезгаданий Інтернет-ресурс.

Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
12.07.2018

Олександр, Міністерство оборони України

1 Attachment