Щодо оголошення Держсекретарем США про внесення до санкційного списку та вчинення корупційних правопорушень Головою Дніпропетровської ОДА у 2014-2015 роках

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою глибоку повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.

Національне антикорупційне бюро України є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

Відкритість для демократичного цивільного контролю, підконтрольність і підзвітність суспільству, законність та верховенство права є основними принципами діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Діяльність Національного антикорупційного бюро України — є предметом широкої суспільної дискусії та стала темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

✯ ✯ ✯

За офіційним повідомленням Посольства США в Україні 5 березня 2021 року Державний Секретар США Ентоні Блінкен оголосила про внесення до санкційного списку олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції.

Зокрема у зазначеній заяві йдеться про те, що перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації України з 2014 по 2015 рік, Коломойський брав участь у корупційних діяннях, що підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів урядування, включаючи використання свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди.

Дане рішення ухвалене відповідно до розділу 7031(c) Закону про фінансування Державного департаменту, іноземних операцій та дотичних програм 2020 року. Окрім Ігоря Коломойського, було оголошено про внесення до санкційного списку членів родини Ігоря Коломойського: його дружини Ірини Коломойської, його дочки Анжеліки Коломойської та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Цей крок зробив Ігоря Коломойського та кожного з вказаних його найближчих родичів неприйнятними для в’їзду до США.

✯ ✯ ✯

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеним Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020 року, яка надає право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ, за вимогою, до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів. Під поняттям «офіційні документи» розуміється будь-яка інформація, записана в будь-якій формі, складена або отримана, та яка перебуває у розпорядженні державних органів.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

✯ ✯ ✯

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи здійснює Національне антикорупційне бюро України досудове розслідування кримінальних провадженнях за фактами оприлюдненими та оголошеними Державним Секретарем США Ентоні Блінкен щодо вчинення корупційних правопорушень Головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації України у 2014-2015 роках Коломойським Ігорем Валерійовичем, 13.02.1963 року народження.

(2) Надати інформацію чи вручалось повідомлення про підозру Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації України у 2014-2015 роках Коломойському Ігорю Валерійовичу 13.02.1963 року народження та членам його родини, дружині Ірині Коломойській, дочці Анжеліці Коломойській та сину Ізраїлю Цві Коломойському в зв'язку з наведеними фактами.

(3) Надати інформацію чи стали підставою для реєстрації та здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні факти оприлюднені та оголошені Державним Секретарем США Ентоні Блінкен щодо вчинення корупційних правопорушень Головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації України у 2014-2015 роках Коломойським Ігорем Валерійовичем.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Інфо, Національне антикорупційне бюро України

³. . .

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Національне антикорупційне бюро України

2 Attachments