Щодо обсягу поняття "суб'єкти господарювання" в контексті

Олена Глушко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію.

9 грудня 2021 року КМУ прийняв Постанову 1301 щодо компенсації постраждалим,
житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації.
Постанова, зокрема, містить наступне положення:

- Особи, житло яких було зруйноване, але на дату обстеження є повністю або частково відбудованим, мають право на отримання грошової компенсації, крім випадку, якщо те ж саме зруйноване житло було повністю відновлене... за кошти суб’єктів господарювання.”

Також заявнику може бути відмовлено у компенсації у випадку, якщо житло було частково відновлене за кошти суб’єктів господарювання.

Прошу надати інформацію, чи вважаються в даному контексті неприбуткові організації (громадські об'єднання, благодійні фонди, представництва міжнародних неурядових організацій) суб'єктами господарювання.

Оскільки поняття "суб'єкти господарювання" широко застосовується у публічних нормативно-правових актах, вважаю, що ця інформація є публічною в сенсі ст.1 Закона України "Про доступ до публічної інформації".

З повагою,

Олена Глушко
юрист ГО "Донбас СОС"

zv_zpi_dps, Державна податкова служба України

1 Attachment