Щодо неправомірних дій державних службовців МОЗу

Катерина Куркан

Доброго дня! Шановна пані Зоряна Степанівна, перш за все ГО «Україна без корупції» хоче висловити Вам підтримку та щиру подяку за те, що Ви і Ваша команда робите для України, бажаємо Вам сил та терпіння у Вашій роботі. Але так як ми являємося громадською організацією хочемо звернути Вашу увагу на дії державних службовців, які виставляють МОЗ у поганому світлі, а саме, у МОЗ склалася катастрофічна ситуація із затвердженням фінансових планів державних підприємств на 2019 та 2020 роки. Злочинна бездіяльність Ярошовця Я.О. та я Лісовського В.Б. призвела до повного хаосу в управління державними підприємствами. Згідно закону без затвердження фінансових планів підприємства не мають права здійснювати капітальні видатки, і контролювати це має МОЗ. Станом на сьогодні за результатами аналізу відповідей на запити на публічну інформацію відомо, що такий контроль МОЗ не здійснює. Крім того на 2020 рік затверджено лише 3 фінансових плани з 32 (інформація відкрита і надана Ярошовцем Я.О.). Ці фінплани згідно законодавства мали б бути затверджені до 01.09.2019. За інформацією КМУ та Мінекономіки жодна звітність щодо державних підприємств передбачена законодавством до них МОЗом не подається.
Нажахана такою ситуацією наша організація неодноразово зверталась до МОЗу з запитам на публічну інформацію про надання копій затверджених фінпланів але державні службовці МОЗу закону України «Про доступ до публічної інформації» невиконують(а саме Ярошовець Я.О. та Лісовський В.Б.) Також на нашу думку існують ризики, що ці пани спробують скинути вину за свою бездіяльність на нове керівництво МОЗу. Просимо вжити заходів та вплинути на цих панів і змусити їх виконувати норми закону або залишити свої посади адже державні службовці отримують заробітну плату за рахунок податків які сплачуємо ми, горомадяни України і не мають права нівелювати наші права.
Отож, У статті 1 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» вказано, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Згідно статті 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація.
У пункті 3 статті 1 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» вказано, що інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше. Хочу зауважити, що відповідаючи на мій запит від 04.04.19 паном Лісовським В.Б. надавалися копії візових примірників затверджених фінансових планів державних підприємств на 2019 рік (лист МОЗ від 06.05.19 №10.4-15/17/523/ЗПІ-19/11776) і ці по вашому внутрішньоорганізаційні документи вже опубліковані на сайті доступ до правди.
Також, згідно методичних рекомендацій управління юстиції у м. Києві, що були видані у 2014 році внутрішньоорганізаційними є акти, які приймаються з метою організації та впорядкування роботи суб’єктів владних повноважень, тобто це акти, які стосуються кадрових питань, питань у сфері трудових відносин розпорядника, а також інші акти у тому разі, якщо вони обмежуються внутрішньою організацією роботи розпорядника та відповідних посадових осіб.
Прикладом внутрішньоорганізаційних актів є акти про:
 прийняття на роботу;
 звільнення з роботи;
 переведення на іншу роботу;
 направлення у відрядження;
 направлення на навчання;
 встановлення надбавок, премій;
 надання відпустки та відкликання з неї;
 зарахування до кадрового резерву;
 виплату допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань;
 планування і координацію роботи;
 контроль і перевірку виконання доручень та планів роботи;
 заохочення працівників;
 атестування працівників;
 притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності тощо.
Тобто фінансові плани державних підприємств аж ніяк не відносяться до внутрішньоорганізаційних актів.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
копії усіх затверджених фінансових планів державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ за 2014 рік

копії усіх затверджених фінансових планів державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ за 2015 рік

копії усіх затверджених фінансових планів державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ за 2016 рік

копії усіх затверджених фінансових планів державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ за 2017 рік

копії усіх затверджених фінансових планів державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ за 2018 рік

З повагою,

Катерина Куркан