Щодо наявності обмежень пересування між населеними пунктами підконтрольних частин Донецької і Луганської областей під час карантину

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Лебедь Михайло Олексндровч, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Лебедь Михайло Олексндровч

Доводимо до Вашого відома, що “гаряча лінія” Благодійної організації "Благодійний фонд "Восток-СОС" з фіксації порушень прав людини з боку силових структур у зоні проведення Операції об’єднаних сил отримала скарги на невмотивовану заборону свободи пересування громадян України з боку військовослужбовців Збройних Сил України та Національної гвардії України у наступних випадках:
- під час перетину адміністративної межі між підконтрольними українським силам частинами Донецької та Луганської областей;
- під час виїзду з села Піщане Станично-Луганського району Луганської області;
- на під’їзді до міста Авдіївка Донецької області.
Усі скаржники на заборону свободи пересування зареєстровані за місцем проживання та перебування в Донецькій та Луганській областях.

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо Міністерство оборони України та Командувача об’єднаних сил в Донецькій і Луганській областях дати відповіді на наступні питання:

1) Чи діють сьогодні обмеження свободи пересування між населеними пунктами підконтрольних українським силам частин Донецької та Луганської областей у зв’язку з державними заходами карантину проти пандемії COVID-19? Просимо надати копії підзаконних актів, які регламентують такі обмеження?

2) Чи діють або нещодавно діяли заборони свободи пересування при перетині адміністративної межі між підконтрольними українським силам частинами Донецької та Луганської областей, при виїзді з села Піщане Станично-Луганського району Луганської області та на під’їзді до міста Авдіївка Донецької області? Які причини та підстави кожного з цих обмежень?

Відповідь просимо Вас надати у електронній формі (скан-копії документів і відповіді) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

Нагадуємо, що згідно з статтею 57 Конституції України, кожному гарантується право знати свої права і обов'язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, Конституція України визначає як нечинні.

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
31.03.2020

Прес центр Об'єднаних сил,

Прошу підтвердити отримання відповіді.
--
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Прес центр Об'єднаних сил,

--
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
6 квітня 2020, 09:39:24, від "Прес центр Об'єднаних сил"
<[1][email address]>:

Прошу підтвердити отримання відповіді.
--
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

References

Visible links
1. mailto:[email address]