Щодо надання роз'яснень

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

До виборчого процесу на безоплатній основі залучений працівник установи. Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 38 Виборчого кодексу України від 19.12.2019 р. № 396-ІХ та ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 р. за необхідності його буде увільнено на період виконання повноважень у комісії та буде зберігатися середній заробіток за робочий час, на який припадає виконання повноважень у комісії. Підставою для увільнення є повідомлення голови про скликання засідання комісії. В цьому повідомленні зазначається дата, час та запланована тривалість засідання комісії. Проте увільненому працівнику потрібен час аби з місця роботи дістатися до виборчої комісії. Чи повинен роботодавець надавати увільнення ще й на додатковий час, який працівник витратить на дорогу до місця засідання? Якщо так, то на підставі чого це можна зробити, адже в повідомленні голови комісії вказана дата початку засідання? Чи виборчі комісії при складанні повідомлення зазначають час увільнення уже враховуючи факт проїзду члена комісії з місця основної роботи до місця засідання комісії?

З повагою,

Людмила

zvorot_zv, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист містить прохання про надання роз’яснення, що потребує створення нового документу, тому відповідь не може бути надана відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Ураховуючи зазначене, Міністерство розгляне Ваш лист відповідно до вимог ЗУ «Про звернення громадян».

З повагою
Відділ организації роботи зі зверненями громадян та доступу до публічної інформації

show quoted sections

Olena Drovnina, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства