Щодо надання роз'яснень

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Вчителю закладу освіти потрібно пройти курси підвищення кваліфікації. У зв’язку з карантином проходити він їх буде дистанційно. В зв’язку з цим видано відповідний наказ про перебування працівника на курсах. Але працівник бажає ходити на роботу і з робочого місця дистанційно навчатися на курсах. У зв’язку з цим виникає питання.
По-перше, чи буде перебування працівника на роботі, направлене на дистанційне навчання на курсах, вважатися курсами підвищення кваліфікації із збереженням відповідних гарантій? Чи обов’язково працівник має перебувати вдома в період курсів?
По-друге, за загальним правилом відповідно до норм постанови КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 р. № 695 (далі — постанова № 695) під час направлення на курси підвищення кваліфікації потрібно:
• зберігати середню зарплату (п.п. «а» п. 1 постанови № 695);
• виплачувати добові за основним місцем роботи за кожен день перебування в дорозі в розмірі, встановленому для службових відряджень (п.п. «в» п. 1 постанови № 695);
• оплачувати проїзд до місця навчання й назад — за основним місцем роботи (п.п. «б» п. 1 постанови № 695);
• забезпечувати гуртожитком готельного типу. Якщо такого гуртожитку немає, то витрати на наймання житла відшкодовуються в порядку, передбаченому для службових відряджень, — за основним місцем роботи (п.п. «в» п. 1 постанови № 695).

Однак фактично працівник НЕ їде на курси. У зв’язку з цим виникає питання: які гарантії передбачені постановою № 695 потрібно надавати працівнику? Виходить, що оскільки він нікуди не їде, то оплата проїзду та забезпечення житлом не буде відбуватися. Проте лишається збереження середньої зарплати. А як бути з добовими витратами, адже в п.п. «в» п. 1 постанови № 695 сказано, що добові виплачуються за кожен день перебування в дорозі?

З повагою,

Людмила

zvorot_zv, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист містить прохання про надання роз’яснення, що потребує створення нового документу, тому відповідь не може бути надана відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Ураховуючи зазначене, Міністерство розгляне Ваш лист відповідно до вимог ЗУ «Про звернення громадян».

З повагою
Відділ доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян

show quoted sections

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства