Щодо надання роз'яснень

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Пунктом 3 ч. 3 ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-ХІІ (далі — Закон № 796) одному із батьків дитини-інваліда, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС або особі, яка їх заміняє передбачено додаткову відпустку із збереженням зарплати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік за основним місцем роботи. «Чорнобильська» відпустка належить до інших видів відпусток, встановлених законодавством (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки)). Вона визначена як пільга та компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і є гарантованою державою пільгою.
В свою чергу ст. 19 Закону про відпустки передбачається, що жінці, яка працює і має дитину-інваліда надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
Обидві вище зазначені відпустки не пов’язані з робочим процесом і надаються повної тривалості незалежно від часу роботи в установі. У зв’язку з цим виникає питання: як надавати відпустку жінці, яка має право на відпустки за двома підставами:
• як мати дитини-інваліда, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС (п.3 ч. 3 ст. 30 Закону № 796);
• як мати дитини-інваліда (ст. 19 Закону про відпустки)?
Чи можна надавати і «чорнобильську» відпустку і відпустку жінці, яка має дитину-інваліда? Чи працівниця повинна обрати одну із відпусток, якою буде користуватися?
Адже відповідно до ст. 60 Закону № 796 пільговик з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, користується пільгами та компенсаціями ЗА ЙОГО ВИБОРОМ відповідно до одного із законів України. Чи означає це, що якщо особі надається певний статус за двома чи більше законами України (наприклад, згідно із Законом № 796 та Законом про відпустки або іншими законами), а деякі пільги є однотипними, то за особою залишається право вибору окремої пільги чи компенсації, а не всього комплексу пільг і компенсацій за окремим законом?

З повагою,

Людмила

Zvernennia, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист містить прохання про надання роз’яснення законодавства, що потребує створення нового документу, тому відповідь Вам буде надано у термін, визначений Законом України “Про звернення громадян”.

З повагою
Відділ доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян

показати цитоване

Доброго дня!

Прошу відповісти на мій запит. У разі ненадання або надання неповної інформації, я оскаржуватиму бездіяльність розпорядника відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.

З повагою,

Людмила

Zvernennia, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомляє, що Ваш лист було зареєстровано 12.05.2020 за № Л-2916-20.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Місячний термін виконання Вашого спливає 10.06.2020.

З повагою

Відділ доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян

показати цитоване

Tatyana Luter, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

1 Attachment