Щодо надання роз'яснень

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Асистент вчителя має 10 т.р. і бажає цього року пройти атестацію та отримати 11 т.р. У зв’язку з цим виникає питання: чи можна у закладі освіти, де працює асистент вчителя, створити відповідну атестаційну комісію?
Відповідно до п. 2.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930 (далі — Типове положення № 930) атестаційні комісії I рівня створюються в закладах освіти у штаті яких є педагогічні працівники. Пунктом 2.12 Типового положення № 930 атестаційній комісії І рівня надано право атестувати педагогічних працівників на відповідність займаній посаді та присвоювати кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії" (атестувати на відповідність раніше присвоєним кваліфікаційним категоріям).
В свою чергу додатком 6 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 передбачено, що асистенту вчителя присвоюються не кваліфікаційні категорії, а тарифні розряди.
Тобто може виникнути питання в правомірності засідання атестаційної комісії І рівня за результатами якої асистенту вчителя буде присвоєно тарифний розряд. Адже відповідно до п. 2.12 Типового положення № 930 атестаційна комісія має право присвоювати кваліфікаційні категорії. Але з іншого боку, атестаційна комісія має право атестувати педагогічних працівників. Асистент вчителя Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 віднесений до педагогічних працівників. Тому особливості його атестації мають бути враховані в Типовому положенні № 930. А за відсутності цих особливостей асистента вчителя слід атестувати за діючими нормами Типового положення № 930 та присвоювати тарифні розряди.

З повагою,

Людмила

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]