Щодо надання рішення про проведення комітетських слухань

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Андрій Богуслаєв, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Андрій Богуслаєв

Доброго дня!
На офіційному веб-сайті Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики розміщена інформація про те, що 7 липня 2021 року відбулись виїзні комітетські слухання на тему: «Актуальні питання соціального розвитку сільських територій».
Відповідно до статті 29 Закону України "Про Комітети Верховної ради України" Комітети приймають рішення про тему, день та час проведення комітетських слухань... У рішенні комітету про проведення таких слухань визначаються особи, відповідальні за організацію підготовки та проведення слухань, доповідачі з питань, що розглядатимуться, та порядок їх висвітлення в засобах масової інформації.
На офіційному веб-сайті Комітету з питань аграрної та земельної політики станом на 09.07.2021 року відсутні рішення Комітету та протокол засідання від 30.06.2021 року, на якому обговорювалось питання проведення вказаних слухань.
Але, аудіозапис цього засідання містить інформацію про те, що Комітет прийняв лише рішення включити питання про виїзні комітетські слухання до графіку засідань Комітету, однак рішення про проведення комітетських слухань на тему: «Актуальні питання соціального розвитку сільських територій» Комітетом не приймалось.
Більше того, в офіційному повідомленні на вебсайті Комітету про рішення, які були прийняті на засіданні Комітету від 30.06.21 також відсутня інформація про прийняття рішення про проведення комітетських слухань.
Тому, відповідно до законодавства, комітетські слухання не могли бути проведені без прийняття рішення про їх проведення, про яке йдеться в статті 29 Закону України "Про Комітети Верховної ради України".

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
- чи мав право Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики проводити комітетські слухання на тему: «Актуальні питання соціального розвитку сільських територій» без прийняття рішення про їх проведення, як цього вимагає стаття 29 Закону України "Про Комітети Верховної ради України".
- на підставі чого Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики проведені комітетські слухання на тему: «Актуальні питання соціального розвитку сільських територій»;
- чи матимуть законну силу рекомендації вказаних комітетських слухань, оскільки вони були проведенні з порушенням Закону України "Про Комітети Верховної ради України".

З повагою,

Андрій Богуслаєв

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

2 Attachments