Щодо надання публічної правової інформації

Галанджовський Ярослав

Доброго дня!

В інтерв’ю із заступником М іністра юстиції України, опубліковане на стор.4 газети «Закон і обов’язок» (№ 12-12/3366-3367 від 21.05.2018) на запитання журналіста про умови утримання засуджених. Наприклад, телефони на зонах і в тюрмах, як і раніше, лише настінні?, повідомлено наступне:
"- Не тільки. Скажу про те, що є і що плануємо. Є вже кімнати, де зберігаються сім-карти ув’язнених. Апарат один на всіх зберігається там же. Треба подзвонити, у в ’язнений приходить, вставляє свою “сімку” і дзвонить. Звісно, під контролем адміністрації, інакше не можна. Є і настінні, апарати, принцип той же - дзвінок контролюється, домовитися про щось незаконне не можна......... ."

ДУ “Городищенська виправна колонія (№96)” надає з одного кінцевого обладнання (SIM-карта) оператора “Vodafone”, “Київстар” , “Livecell” дзвінки засудженим в установі за власним розрахунком вартості 1 хв. телефонної розмови, тобто установа отримує понад 5% прибутку за використання засудженим права на телефоні розмови. До прикладу у мого знайомого за грудень 2019 року адміністрація забрала 57 грн. за телефоні розмови за допомогою мобільного оператора “Київстар” , тобто більше ніж вартість абонплати мобільного оператора “Київстар” при тому що з нього надає адміністрація послуги ще в середньому в місяць 10 засудженим.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1)Чи вправі установа виконання покарань (ДУ “ Городищенська виправна колонія (№96)”) встановлювати власний тариф для надання послуг мобільного оператора “Vodafone”, “Livecell”, “Київстар” при використані засудженим права на телефоні розмови та отримувати оплату за їх використання з засуджених?

2) Чи вправі ДУ “ Городищенська виправна колонія (№96)” використовувати кінцева обладнання (SIM-карта) “Vodafone”, “Livecell”, та “Київстар” для надання третім особам (засудженим) послуг мобільного зв’язку, та отримувати за це прибуток?

3) Ваші твердження прошу підкріпити копіями відповідних документів або витягами з них.

4) У разі ненадання або надання неповної інформації, я оскаржуватиму бездіяльність розпорядника - Міністерства юстиції України відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.

З повагою,

Галанджовський Ярослав

Міністерство юстиції України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]