Щодо надання інформації

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!
В.о. генерального директора Директорату освіти, науки та кадрів Мартиновою Н. та її підлеглими створено групу у facebook "За нову інтернатуру" в якій пишуться пости з критикою політики теперішнього керівництва МОЗу. Також підлеглі Мартинової Н., зокрема Ковач В. дають інтерв'ю засобам масової інформації і яких гостро критикують діяльність пані Зоряни Скалецької ці інтерв'ю репостить на свої facebook сторінці і в.о. генерального директора Директорату освіти, науки та кадрів Мартинова Н.
Наскільки відомо нашій організації тільки Міністр охорони здоров'я України має право формувати політику у сфері охорони здоров'я України та визначати вектори руху Міністерства проте пані Мартинова Н. веде свою активну політику у сфері медичної освіти, яка є продовженням політики У.Супрун та О.Лінчевського.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
чи передбачено посадовою інструкцією в.о. генерального директора Директорату освіти, науки та кадрів Мартинової Н. повноваження на формування політики МОЗ у сфері медичної освіти;
чи відомо безпосередньому керівнику в.о. генерального директора Директорату освіти, науки та кадрів Мартинової Н. про її публічну діяльність, зокрема пости у соціальних мережах.

З повагою,

StopCor

Відділ державної служби,

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Тетяна Олексіюк, експертка з доступу до інформації

Відповідь цього розпорядника може бути визнана правомірною з огляду на те, що більшість питань, які задав запитувач, не були сформульовані належним чином.

Розпорядник не зобов'язаний на прохання запитувача інформації аналізувати документ чи робити висновки з його змісту. Розпорядник, надаючи відповідь на запит про доступ до публічної інформації, оперує лише готовою і доступною йому інформацію. Всю аналітичну обробку запитувач має робити самостійно. Тобто, якщо говорити про зміст цього запиту, то запитувачеві варто було попросити надати копію посадової інструкції державного службовця Міністерства охорони здоров'я і проаналізувавши її, самостійно визначити, що входить до його/її повноважень.

Щодо другого питання запиту - розпорядникові не відома і не може бути відома запитана інформація відповідно до обсягу його повноважень. Якщо запитувач вважає поведінку когось із державних службовців-працівників розпорядника незаконною чи некоректною - запит на доступ до публічної інформації в цьому випадку не є доречним інструментом. Скористайтеся можливостями, які надає Закон України "Про звернення громадян" - подайте скаргу чи пропозицію.

Ключова різниця між запитом на інформацію та зверненням громадян полягає в тому, що у відповідь на запит Вам можуть надати інформацію, котра вже є готовою і зафіксованою у розпорядника. А от у відповідь на звернення громадян Ви отримаєте роз’яснення, котре підготували спеціально для Вас та тільки відносно Вашої ситуації. Звідси різні строки надання відповіді (5 робочих днів на запит та до 45 днів на звернення) та різні вимоги до оформлення запиту на інформацію і звернення громадян. У скарзі, відповідно, ви бадете просити вжити заходів щодо неправомірної чи некоректної поведінки службовця та повідомити вас про результати розгляду скарги.