Щодо можливості використання в офіційному листуванні і службовій діяльності соціальних мереж, месенджерів та сторонніх (не офіційних) поштових сервісів співробітниками органів прокуратури

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!


Прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому Законом України «Про прокуратуру», здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Комп'ютерні (електронні) системи автоматизації документообігу повинні відповідати вимогам законодавчих і нормативних актів та Інструкції з діловодства в органах прокуратури України  затвердженої Наказом Генеральної прокуратури України 24.02.2016 № 103.


Порядок роботи, обліку, зберігання і використання документів, матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію та яким надано гриф обмеження доступу "Для службового користування", визначається Інструкцією про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 року № 1893.


Порушення вимог Інструкції з діловодства в органах прокуратури України, а також недбале зберігання, умисне псування, безпідставне знищення, підроблення, приховування, розкрадання, незаконна передача іншій особі службових документів, у тому числі електронних, а також незаконний доступ до них або до електронної бази даних тягне за собою відповідальність.

Виходячи з наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —


ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи мають право співробітники органів прокуратури в офіційному листуванні і службовій діяльності використовувати сторонні сервіси електронної пошти, в тому числі іноземних країн поза офіційним доменом gp.gov.ua (таких як Gmail, Yahoo, Mail.ru, тощо).

(2) Надати інформацію чи мають право співробітники органів прокуратури використовувати у офіційному листуванні і службовій діяльності соціальні мережі та месенджери (Viber, WhatsApp, Telegram, тощо).

(3) Надати інформацію чи мають право слідчі органів прокуратури передавати за допомогою сторонніх сервісів електронної пошти поза офіційним доменом gp.gov.ua або з використанням месенджерів і соціальних мереж – відомості та інформацію, яка стосується кримінальних проваджень та містить персональні дані учасників кримінальних проваджень.

(4) Надати інформацію чи можуть окремі підрозділи Генеральної прокуратури вести сторінки в соціальних мережах та розповсюджувати інформацію про кримінальні провадження та містить персональні дані учасників кримінальних проваджень.

(5) Надати інформацію чи є офіційною сторінка Управління (раніше Департаменту) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/usrgpu/ та на яких підставах на ній розповсюджується інформація щодо кримінальних проваджень та персональні дані учасників цих кримінальних проваджень.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

public, Генеральна Прокуратура України

1 Attachment