Щодо компенсації за невикористану відпустку

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Чинним законодавством передбачено конкретне рішення в ситуації, коли хвороба працівника настала під час його щорічної відпустки або додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ч. 4 ст. 11 Закону про відпустки). Отже, невикористану частину відпустки:
— надають після закінчення тимчасової непрацездатності працівника (відпустку подовжують);
— або за згодою сторін переносять на інший період (ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки).
В свою чергу відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону про відпустки умовою для отримання компенсації за невикористану відпустку являється використання 24 к.дн. відпустки.

Як бути в такому випадку: працівник весь період щорічної основної відпустки прохворів (56 к.дн.). Після закінчення тимчасової непрацездатності він бажає використати лише 24 к.дн. щорічної основної відпустки, а за решту днів взяти компенсацію за невикористану відпустку. Чи можна це зробити?
З одного боку він виконує вимогу ч. 4 ст. 24 Закону про відпустки, але з іншого боку працівникові уже надавалася ця ж відпустка повної тривалості і тільки у зв’язку з нововиявленими обставинами (хвороба) він не зміг її використати. Тому чи застосовна ч. 4 ст. 24 Закону про відпустки у випадку подовження відпустки після закінчення тимчасової непрацездатності працівника?

З повагою,

Людмила

zvorot_zv, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Мінекономіки отримало Ваш електронний лист та повідомляє.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначений лист не відповідає вимогам до запиту на публічну інформацію, містить, по суті, прохання про надання роз’яснень, тому не може бути розглянутим відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Відповідно до частини другої статті 2 Закону України “Про доступ до публічної інформації” Закон не поширюється на відносини, зокрема у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом. Отже Ваш лист буде розглянуто Міністерством відповідно до статті 20 Закону України “Про звернення громадян”.

З повагою

Відділ організації роботи зі зверненнями громадян та доступу до публічної інформації

show quoted sections

Olena Drovnina, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства