Щодо кадрових питань у сфері національної безпеки

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Питання звільнень Президентом України осіб відповідальних за сферу національної безпеки мають високий суспільний інтерес, стали предметом широкої суспільної дискусії, чисельних публікацій в засобах масової інформації та журналістських розслідувань.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію про причини звільнення Семочка Сергія Олексійовича з посади першого заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України та надати скан-копію його заяви про відставку чи звільнення.

(2) Надати інформацію чи перевірядась інформація щодо наявності громадянства інших країн у Семочка Сергія Олексійовича та членів його родини при прийомі на роботу та після оприлюднення журналістського розслідування BIHUS info.

(3) Надати інформацію чи звільнений а даний час заступник Глави Адміністрації Президента України Кондратюк Валерій Віталійович. В разі якщо звільнений, то з якої причини та чому текст відповідного Указу не розміщений на офіційній інтернет сторінці Президента України. Прошу також надати скан-копію відповідного Указу Президента України.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Указ Президента України №143/2019 від 12 квітня 2019 року «Про звільнення С.Семочка з посади першого заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України»: https://www.president.gov.ua/documents/1...

Посилання на повідомлення на сайті інформаційного агенства УНІАН під заголовком «Заступник глави АП генерал-лейтенант Кондратюк, відповідальний за спецслужби, подав у відставку», яке містить текст заяви про відставку від 26 лютого 2019 року: https://www.unian.ua/m/politics/10515831...

Посилання на журналістське розслідування BIHUS info під заголовком «Контррозвідка Служби безпеки України підтверджує наявність російського громадянства у цивільної дружини першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка»: https://bihus.info/kontrrozvidka-sbu-pid...

Посилання на журналістське розслідування під заголовком «Теорія брехні від розвідника Семочка. Псевдоінтерв’ю» /// Наші гроші №240 (2018.10.22): https://youtu.be/U2wu3mEpThY

Посилання на журналістське розслідування під заголовком «Скандал у справі Семочка: чому мовчать Президент, СБУ і розвідка» /// Наші гроші №239 (2018.10.15): https://youtu.be/-XmnSrWU_wY

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформаці, Офіс Президента України

2 Attachments

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Дякую Вам за надану відповідь від 22 квітня 2019.

З метою уточнення прошу Вас надати інформацію щодо причин звільнення Семочка Сергія Олексійовича з посади першого заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України.

Вказане питання було предметом надісланого мною інформаційного запиту 16 квітня 2019 "Щодо кадрових питань у сфері національної безпеки".

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформаці, Офіс Президента України

9 Attachments

Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформаці, Офіс Президента України

9 Attachments