Щодо інциденту на вул.Інститутській в Києві 08.10.2021

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Лебедь Михайло Олексндровч, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Лебедь Михайло Олексндровч

Доводимо до Вашого відома, що в сьогодні, 8.10.2021, в місті Києві близько 16 години на вулиці Інститутській поряд з Жовтневим палацом працівники Національної поліції України силоміць відібрали в учасників мирного зібрання банер з написом "Коломойського - під санкції!", а також застосовували щодо учасників зазначеного зібрання спеціальні прийоми боротьби (рукопашного бою). Зазначені події були зафіксовані на відео (https://www.facebook.com/rok.org.ua/vide..., https://t.me/gudymenko_official/84).

З огляду на це, та на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо Вас надати відповіді на наступні запитання:

1) На якій підставі працівники поліції перешкоджали проведенню вищезгаданого мирного зібрання на вул.Інститутській в м.Києві 08.10.2021?
2) На якій підставі працівники поліції застосували фізичне насильство щодо учасників вищезгаданого мирного зібрання на вул.Інститутській в м.Києві 08.10.2021? А саме - застосовували прийоми рукопашного бою.
3) На якій підставі працівники поліції вилучили майно учасників вищезгаданого мирного зібрання на вул.Інститутській в м.Києві 08.10.2021? А саме - вилучили банер з написом "Коломойського - під санкції!"

Відповіді просимо Вас надіслати в електронній формі зазначену на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

Принагідно нагадую, що Міністр внутрішніх справ України має контролювати реалізацію поліцією державної політики у сфері забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони та захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, а також надання поліцейських послуг (п. 1 ч. 1 ст. 16 Закону «Про Національну поліцію»). А Національна поліція України повинна здійснювати свою діяльність на засадах відкритості та прозорості, забезпечувати постійне інформування громадськості про свою діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку (ч. 1 і ч. 2 ст. 9 Закону «Про Національну поліцію»), а також зобов’язана здійснювати діяльність у тісній співпраці та взаємодії з населенням та громадськими об’єднаннями задля задоволення їхніх потреб (ч. 1 ст. 11 Закону «Про Національну поліцію»). Співпраця ж між поліцією та громадськістю має бути спрямована на виявлення та усунення проблем, пов’язаних із здійсненням поліцейської діяльності (ч. 2 ст. 89 Закону «Про Національну поліцію»).

Тож з надією на співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
08.10.2021

Андрій Васьвікський,

1 Attachment