Щодо дотримання антикорупційного законодавства Київським міським головою Кличком В. В.

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Київська міська рада діє в межах повноважень, визначених статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статтею 22 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ».

✵ ✵ ✵

Питання приватизації використання та приватизації об'єктів комунального майна територіальної громади міста Києва та дотримання антикорупційного законодавства Головою Київської міської державної адміністрації та Київським міським головою Кличком Віталієм Володимировичем мають високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії та чисельних публікацій в засобах масової інформації. Зокрема, у телесюжетах випуску ТСН Тиждень за 23 червня 2019 року: https://youtu.be/x-Azo3bfpxQ та https://youtu.be/6_aG-GEewV0

Рішенням Київської міської Ради XII сесії VI скликання від 23 жовтня 2013 року № 420/9908 «Про передачу в оренду без проведення конкурсу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва» приміщення площею 1419.3 кв. м. було передано на 2 роки 364 дні для використання під бібліотеку та музей по вул. Б. Хмельницького, буд. 34 (літ. Б, Б') товариству з обмеженою відповідальністю «АЛЬТЕРНАТИВА» (код ЄДРПОУ 32769820).

Журналістами було встановлено, що приміщення, яке належить до комунальної власності комунального майна територіальної громади міста Києва фактично використовується як кухня та підсобні приміщення готелю «11 Mirrors», а ТОВ «АЛЬТЕРНАТИВА» відноситься до політичних і бізнес партнерів Голови Київської міської державної адміністрації, міського голови Кличка Віталія Володимировича.

У сусідньому будинку розташований готель «11 Mirrors» в приміщенні, яке належить товариству з обмеженою відповідальністю «ВІТ-ПЛЮС» (Код ЄДРПОУ 32856677). Це підприємство належить кіпрській компанії TRADEMALL HOLDINGS LTD (ΗΕ 301687) кінцевим бенефіціарним власником (контролером) якої за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є Кличко Володимир Володимирович з адресою: МАЄРХОФСТРАССЕ 5 9490 ВАДУЦ, ЛІХТЕНШТЕЙН. ТОВ «ВІТ-ПЛЮС» є власником будівлі готелю з закладом громадського харчування в місті Києві по вулиці Богдана Хмельницького, будинок 34-А (кадастровий номер 8000000000:76:013:0051) та використовує земельну ділянку комунальної власності 8000000000:76:013:0046.

За повідомленнями розслідування видання «НАШІ ГРОШІ» у 2005 році Київрада своїм рішенням вилучила територію в районі просп. Миколи Бажана та вул. Ревуцького з категорії зелених насаджень загального користування, і передала ТОВ «Мрія-Інвест» в оренду на 25 років ділянку площею 19,72 га. Також фірма отримала в оренду поруч 6,17 га (оренда цієї ділянки була поновлена ще на 10 років у 2012-му). Прокуратура подала позов про повернення вказаних ділянок з оренди, але в судах програла.

Крім того, ТОВ «Мрія-Інвест» у 2008 отримала в оренду ще 4,09 га там же в районі озера Вирлиця для благоустрою прилеглої території без права капітального будівництва. Договір було поновлено рішенням Київради на 5 років у 2012-му.

У 2008 році фірма і Департамент уклали договір пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури столиці у зв’язку із будівництвом торгівельного-розважального комплексу з підземним паркінгом загальною площею 78 тис кв м на проспекті Миколи Бажана та вул. Ревуцького (в районі озера Вирлиця) у Дарницькому районі.

У 2015 році у додатковій угоді сторони встановили, що забудовник має сплатити 59,22 млн. грн. пайового внеску і 2,22 млн. грн. пені до вересня 2017 року. Однак ТОВ, «Мрія-Інвест» цього не виконало.

04.07.2019 своїм Рішенням Господарський суд міста Києва у управа № 910/2448/18 за позовом заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія-Інвест» стягнув з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія-Інвест» (код ЄДРПОУ 32670462) 98,12 млн грн пайового внеску, інфляційних втрат і пені. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/8...

Засновником ТОВ «Мрія-Інвест» є кіпрська компанія BARWEN HOLDING LIMITED (ΗΕ 189827), яка в свою чергу належить Kliwla Family Office AG (ЛІХТЕНШТЕЙН), а остання належить Володимиру Кличко.

http://nashigroshi.org/2019/07/18/kmda-s...

Ці та інші обставини, які наводяться журналістами свідчать про значні корупційні ризики та про чисельні факти конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, — Голови Київської міської державної адміністрації та Київського міського Голови Кличка Віталія Володимировича, вчинення ним дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів та вжиття заходів щодо врегулювання такого конфлікту інтересів.

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,—

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію про всі факти, коли Київський міський Голова Кличко Віталій Володимирович заявляв про наявність в нього реального чи потенційного конфлікту інтересів та надати скан-копії відповідних документів.

(2) Надати інформацію чи було предметом розгляду, а в разі якщо так, то які рішення приймались щодо наявності конфлікту інтересів та корупційних ризиків у Київського міського Голови Кличка Віталія Володимировича під час роботи та засідань:

• постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції;
• постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики;
• постійної комісії Київської міської ради з питань власності.

(3) Надати інформацію чи має вплив на відносини у сфері комунальної власності Голова Київської міської державної адміністрації та Київський міський голова Кличко Віталій Володимирович.

(4) Надати інформацію, які заходи вживались та вживаються Київською міською радою з метою недопущення порушень антикорупційного законодавства та конфлікту інтересів Головою Київської міської державної адміністрації та Київським міським головою Кличком Віталієм Володимировичем у зв’язку із наявністю в нього реального конфлікту інтересів відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

(5) Надати інформацію, чи притягувався до відповідальності та чи складались відповідні акти чи протоколи щодо Голови Київської міської державної адміністрації та Київського міського голови Кличка Віталія Володимировича у зв’язку з порушенням антикорупційного законодавства.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Київська міська рада

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Київська міська рада

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]

Відділ доступу до публічної інформації,

1 Attachment

Доброго дня!

Відповідь у додатку.

--
З повагою

Відділ забезпечення доступу до публічної інформації
управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації
апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
(044) 202-76-00
(044) 202-46-42