Щодо дій Сергія Горбатюка, які призвели до порушення прав людини, встановлених ЄСПЛ (позбавлення особи права на захист) та мають ознаки для застосування ЗУ «Про очищення влади»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Органом, уповноваженим на забезпечення проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» є Міністерство юстиції України.

ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ:

В зв’язку з повідомленням у програмі «Право на владу» Народним Депутатом України Купрієм Віталієм Миколайовичем інформації, щодо протиправних дій начальника управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Горбатюка Сергія Вікторовича, які призвели до порушення прав людини та основоположних свобод, визнаних рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) та полягали у позбавленні особи права на захист звертаюсь до Вас з метою отримання публічної інформації, яка має високий суспільний інтерес.

За даними Генеральної прокуратури України Наказом Генерального прокурора України № 8-дц від 04 жовтня 2016 року Горбатюка Сергія Вікторовича було притягнено до дисциплінарної відповідальності у виді догани.

За даними Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з початку її роботи (25 травня 2017 року) щодо начальника Управління (Департаменту) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Горбатюка Сергія Вікторовича надійшло 11 дисциплінарних скарг.

Наказом Генерального прокурора України № 12-дц від 25 жовтня 2017 року на підставі Рішення № 198дп-17 від 11 жовтня 2017 року Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів — на Горбатюка Сергія Вікторовича було накладено дисциплінарне стягнення у виді догани.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,—

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи проводилась перевірка відомостей, щодо застосування заборон, передбачених частиною третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» — діяльності начальника управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Горбатюка Сергія Вікторовича та надати скан-копії матеріалів перевірки.

(2) Надати інформацію про те як співвідносяться порушення встановлені Європейським судом з прав людини з Інформацією щодо результатів проведення перевірки, розміщеною на сайті Генеральної прокуратури України, щодо Горбатюка Сергія Вікторовича та вимогам статті 3 Закону України «Про очищення влади».

(3) Надати інформацію чи здійснювався правовий аналіз матеріалів справи в ЄСПЛ «Прокопенко проти України» (інформація, пов’язана з виконанням повноважень Міністерством юстиції України), щодо дій Горбатюка Сергія Вікторовича в частині позбавлення особи права на захист, які призвели до порушення прав людини та основоположних свобод, визнаних рішенням Європейського суду з прав людини, як про це вказує Народний Депутат України Купрій Віталій Миколайович та відповідне рішення ЄСПЛ?

(4) В разі, якщо перевірка оприлюднених обставин не проводилась, прошу провести додаткову перевірку відомостей оприлюднених Народним Депутатом України Купрієм Віталієм Миколайовичем, оскільки захист інтересів держави в Європейському суді з прав людини та проведення перевірок передбачених Законом України «Про очищення влади» віднесені до повноважень Міністерства юстиції України та мають високий суспільний інтерес.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на повідомлення в ЗМІ: https://1plus1.ua/1plus1video/pravo-na-v...

Посилання на Інформацією щодо результатів проведення перевірки, яка розміщена на сайті Генеральної прокуратури України: https://www.gp.gov.ua/lustration/files/8...

Посилання на Рішення ЄСПЛ «Прокопенко проти України» (Application no. 5522/04): https://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-102...

З повагою,

Володимир БОГАТИР