Щодо безпеки прифронтових населених пунктів

Лебедь Михайло Олексндровч

Доброго дня!

Доводимо до Вашого відома, що днями на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ" (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer), а на ділянці розведення близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої "народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось "практичних заходів", про що керівництво "ДНР" повідомило СММ ОБСЄ (див. http://archive.is/FtRUD). Очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" також заявляють, що на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди, а самі ділянки вважаються демілітаризованими (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer). Ця інформація співпадає з інформацією від анонімних джерел з поліції про те, що українські правоохоронці мають знаходитись на ділянках розведення без вогнепальної зброї, а графік їх чергування на цих територіях не передбачає їх перебування там з 23:00 до 7:00 (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Маємо підозру, що подібні особливості можуть бути прописані в додаткових по відношенню до вищезгаданого Рамкового рішення ТКГ від 20.09.2016 домовленостях.

З огляду на це, з метою отримання інформацію про належний захист з боку української держави мешканців прифронтових населених пунктів, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо Вас:

1). надати копії відповідних додатків до Рамкового рішення від 20.09.2016 Тристоронньої контактної групи уповноважених представників України, ОБСЄ і Росії з мирного врегулювання ситуації на сході України (див. https://www.osce.org/ru/cio/266271) або інших додаткових домовленостей щодо особливостей умов розведення сил і засобів від лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

2) дати відповіді на наступні питання:

1. Чи мають українські правоохоронці та військовослужбовці бути присутніми на відповідних ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи будуть вони присутні на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

2. Чи мають при собі вогнепальну зброю українські правоохоронці та військовослужбовці під час чергувань на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи матимуть вони при собі вогнепальну зброю під час чергувань на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

3. Чи цілодобово перебувають українські правоохоронці та військовослужбовці на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Чи цілодобово вони перебуватимуть на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування? Якщо українські правоохоронці та військовослужбовці мають перебувати на вищезгаданих територіях не цілодобово, то яким є графік їх чергувань на цих територіях?

4. Яка кількість українських правоохоронців та військовослужбовців перебуває на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська? Яка їх кількість перебуватиме на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування?

5. Чи проходили належну підготовку для відбиття нападів диверсійних груп та снайперських атак, а також щодо служби і евакуації населення в умовах артилерійських обстрілів та повноцінного військового вторгнення супротивника українські правоохоронці та військовослужбовці, які перебуватимуть або вже перебувають на територіях ділянок розведення в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської?

6. Чи передбачається, що після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на ділянках розведення можуть перебувати формування так званої "народної міліції", "МВД", "МГБ" або інші формувань проросійських окупаційних адміністрацій так званих "ДНР" та "ЛНР"? Якщо так, то які межі їх перебування там? Чи передбачаються спільні чергування на ділянках розведення українських та проросійських чи російських сил?

7. Чи можна вважати "синхронним" та "дзеркальним" елементом розведення сил та засобів сторін в районі Станиці Луганської дві нові вогневі точки російських та проросійських сил (див. https://bit.ly/2NbnII2 та https://youtu.be/ao8y1Hw098A) на панівній висоті, що забезпечує супротивнику ефективний вогневий контроль не лише всієї Станиці, але й частини сіл Макарове і Нова Кондрашівка?

Відповіді та копії документів просимо Вас у електронній формі (скан-копії відповіді та документів) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

З надією на співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
08.10.2019

Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО, Рада національної безпеки і оборони України

1 Attachment

Служба роботи з публічною інформацією Public-info,

1 Attachment