Роз'яснення стосовно роз'яснення

Руденко Надія Павлівна

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 прошу надати наступну інформацію:

Уважно прочитала роз'яснення МОЗ стосовно медсестер освіти на сайті МОЗ в розділі новин за 28 січня 2022. Дуже дякую за роз'яснення.

Медичні сестри, які працюють в системі освіти, однак перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров'я державної або комунальної форми власності, мають отримувати заробітну плату від 13 500 гривень.
На медсестер поширюватиметься дія Постанови в тому разі, якщо заклад освіти, в штаті якого вони працюють, має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності. Такий заклад має статус закладу охорони здоров’я.
«Постанова, ухвалена Урядом 12 січня цього року, передбачає підвищення заробітної плати медикам державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Тобто, якщо заклад освіти належить до комунальної або державної форм власності, то на нього може поширюватись обов’язок здійснювати оплату праці медсестри на рівні не нижче ніж 13 500 гривень, якщо такий заклад має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а в установчих документах (статут, положення) закладу визначено, що серед основних його завдань є забезпечення медичного обслуговування населення», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.
У разі, якщо в установчих документах закладу освіти відсутні вищезгадані норми, постанова Уряду про підвищення базової заробітної плати до медичних сестер в таких випадках не застосовуватиметься.

Далі матеріал Полтавської газети КОЛО:
Як ми дізнались у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА, медсестри навчальних закладів Полтави та області перебувають у структурі освіти, а не охорони здоров’я, тому їх це нововведення омине.
Тобто заробітна платня зросте лише в тих медпрацівниць, які працюють в медустанові, яка у структурі охорони здоров’я, це пояснив ще раз Віктор Лисак, керівник Департаменту охорони здоров’я.
Є такі заклади (їх мало), які виконують і лікувальну функцію, і освітню, бо діти там перебувають місяцями та отримують освітні послуги, наприклад Комунальне підприємство «Полтавський обласний санаторій для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Полтавської обласної ради». Медсестри таких закладів матимуть 13,5 тисяч.
https://kolo.news/category/zdorove/30195

Хтось може це нормальним язиком пояснити: 1)які працюють в системі освіти, однак перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров'я 2)заклад освіти, в штаті якого вони працюють - як це можно об'єднати в одній людині? Так де вони працюють в штаті закладу освіти, перебувають у трудових відносинах з закладами охорони здоров'я. Як це може суміщатись у одній людині. Де вона гроші отримує - від освіти чи від охорони здоров'я. Заплутався навіть Директор ДОЗ Полтавської області Лисак - у роз'ясненні йшлося про медсестер МОН, а він згадав про санаторій МОЗ, якому і без цього роз'яснення уряд підвищив зарплату з 1 січня. Ортопедичний санаторій не є закладом освіти. А МОЗ видав роз'яснення стосовно медсестер закладів освіти.

Прохання: виправте текст прибравши смислову помилку:
1) Медичні сестри, які працюють в системі освіти, перебувають у трудових відносинах із закладами освіти державної або комунальної форми власності, які мають медичну ліцензію і тому є закладом охорони здоров'я, мають отримувати заробітну плату від 13 500 гривень.
2) "відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності". Ця фраза заплутала Лисака. Не може в школі (дитячому садку) лікування дітей бути основним видом діяльності. І ліцензується не школа, а її медпункт. Тому краще написати: установчих документах (статут, положення про медкабінет закладу) визначено, що серед основних його завдань є забезпечення медичного обслуговування населення»

Дякую за розуміння. Пишу через запит на інформацію, а не через звернення. щоб скоріше отримати позитивну відповідь.
Руденко Надія Павлівна, шкільна медсестра МОН, медпункт має медичну ліцензію.
Але бухгалтер звернув увагу на ці 2 момента, що не робити підвищення зарплати.

МОЗ Звернення до Фінансово-економ. департаменту,

1 Attachment

-- реклама -----------------------------------------------------------
Шу з паштетом із копченої салаки: рецепт як для святкового столу,
так і звичайної вечері.https://bit.ly/3AQp8An

Руденко Надія Павлівна

Доброго дня!
Дякую за швидку та повну відповідь. За відповідь я поставила максимальну оцінку в рейтингу сайта.

З повагою,
Руденко Надія Павлівна