Розяснення статті 35 закону Про Національну поліцію

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Владислав, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

Згідно ч.1 ст.35 Закону "Про Національну поліцію" поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі:
1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;
10) якщо зупинка транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, здійснюється з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.

Згідно ч.3 ст.35 Закону "Про Національну поліцію" поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи повинен мати поліцейський постанову або рішення суду, якщо транспортний засіб зупинено згідно першого пункту (якщо водій порушив Правила дорожнього руху;), адже трактування цього пункту є доконаним фактом та виноситься після розгляду справи.

2. Чи можна вважати таку зупинку законною, якщо поліцейський не має постанови або рішення суду, що водій порушив Правила дорожнього руху.

3. Чи є правильним пояснення про те, що перший пункт (якщо водій порушив Правила дорожнього руху;) внесли у ст.35 Закону "Про Національну поліцію" для того, щоб поліцейський міг зупинити транспортний засіб, якщо йому достовірно відомо, що водія даного транспортного засобу було позбавлено водійських прав згідно рішення суду або на водія даного транспортного засобу виписано постанову, що забороняє подальшу експлуатацію даного транспортного засобу тощо.
А якщо поліцейський підозрює особу в порушенні Правил дорожнього руху, то законна підстава для зупинки транспортного засобу написана в п.3 ч.1 ст.35 Закону "Про Національну поліцію" (якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;)
Якщо це пояснення невірне, то прошу роз'яснити п.1, ч.1 ст.35 Закону "Про Національну поліцію".

4. Чи може водій не виконувати свої обов'язки згідно п.2.4 Правил дорожнього руху, якщо поліцейський порушує ч.3 ст. 35 Закону "Про Національну поліцію", а саме відмовляється інформувати водія про причину зупинення або називає невідповідну причину і не має доказів, які підтверджують законність його дій, чим робить свою вимогу незаконною.

З повагою, Владислав

Департамент патрульної поліції,

1 Attachment