Реформи та виконання ст. ст. 81 та 86 ЗУ "Про прокуратуру"

Мєдвєдєв Сергій Іванович

Доброго дня!

18 Серпня 2020 я звернувся до Вас із запитом відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації”. До теперішнього часу жодної відповіді на порушені у запиті питання мені не надано.

В зв'язку з цим ПОВТОРОНО звертаюся до Вас із аналогічним запитом та повідомляю, що у разі ненадання або надання неповної інформації, я оскаржуватиму Ваш бездіяльність як розпорядника відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до суду та Омбудсмана.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На сайті ОГП інформація, в розділах "Реформа" та "Атестація регіональних прокуратур", не оновлюється з червня 2020 року, відповідних наказів керівника ОГП по минулій атестації по областям і планування атестації по районам - немає, як і немає ніякої інформації про хід і завершення реформи органів прокуратури.
У зв'язку з цим прошу повідомити:

1. Відповідно до якою норми права здійснюються нарахування і виплати заробітної плати прокурорам Офісу Генерального прокурора, прокурорам регіональних і місцевих прокуратур (на підставі ст. 81 Закону України "Про прокуратуру" або Постанови КМУ № 657 та № 1155).

2. З якого часу оплата праці прокурорів Офісу Генерального Прокурора, прокурорів регіональних і місцевих прокуратур здійснюється відповідно до статті 81 Закону України "Про прокуратуру".

3. Коли закінчилася атестація прокурорів регіональних прокуратур і проведена реорганізація (ліквідація) регіональних прокуратур? Якщо не проведена, то яка дата завершення цього процесу, цього етапу реформи?

4. Чи буде проводитись атестація прокурорів місцевих прокуратур, якщо так, то в який період часу? Якщо ні, то коли проведена реорганізація (ліквідація) місцевих прокуратур? Якщо не проведена, то коли (конкретна дата) планується її проведення і завершення реорганізації?

5. Які причини очікування прокурорами обласних апаратів проходження атестації прокурорами місцевих прокуратур?

6. Якщо підстави і порядок оплати роботи (правові підстави) прокурорів ОГП різняться з підставами і порядком оплати роботи прокурорів регіональних і місцевих прокуратур, прошу вказати причини цих відмінностей?

7. Які причини невидачі довідок про розмір заробітної плати пенсіонерам регіональних і місцевих прокуратур? Чим відрізняються пенсіонери ОГП від пенсіонерів регіональних і місцевих прокуратур, в питанні отримання довідок? Чи не є це дискримінацією за ознакою останнього місця роботи перед виходом на пенсію, тому що пенсіонери прокуратур в атестації участі не приймають?

8. Коли планується видача пенсіонерам прокуратур усіх рівнів довідок про розмір заробітної плати і реальний перерахунок пенсій?

9. Коли, ким і яким чином планується, якщо планується, інформування КМУ, Мінсоцполітики та ПФУ про закінчення реформ прокуратури і необхідності виконання вимог статей 81 та 86 Закону України "Про прокуратуру" в повному обсязі?

10. Які організаційно-розпорядчі акти (накази, розпорядження, вказівки тощо.) Прийняті Генеральним Прокурором України на виконання законодавства про реформу органів прокуратури, з урахуванням закінчення проходження завершального етапу цієї реформи?

Прошу надати копії цих організаційно-розпорядчі рішень.

11. Які нормативні акти прийняті Генеральним прокурором України на виконання Рішень Конституційного Суду України № 7-р (ІІ) / 2019 від 13 грудня 2019 року, № 6-р / 2020 від 26 березня 2020 року і № 5-р (ІІ) / 2020 від 18 червня 2020 роки?

Прошу надати копії цих рішень Генерального прокурора.

12. Які звернення, пропозиції або вимоги були направлені Генеральним прокурором України на адресу Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики та Правління Пенсійного Фонду України, на виконання Рішень Конституційного Суду України № 7-р (ІІ) / 2019 від 13 грудня 2019 року, № 6-р / 2020 від 26 березня 2020 року і № 5-р (ІІ) / 2020 від 18 червня 2020 роки?

Прошу надати копії цих звернень Генерального прокурора.

P.S.
Переконливе прохання не посилатися у відповіді на цей запит про надання публічної інформації, на нібито ініційовані ОГП законопроекти, тому що ще невідомо, як вони пройдуть слухання в комітетах ВР, чи будуть прийняті і стануть Законами, а якщо так, то в якому вигляді і якими змінами початковій редакції

З повагою,

Мєдвєдєв Сергій Іванович

Генеральна Прокуратура України

1 Attachment