Реформа за наші гроші

Вельмишановний Арсене Борисовичу!

Хочемо звернути Вашу увагу на факти корупції у регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області (РСЦ 4640) та підпорядкованих підрозділах.
Нами неодноразово подавалися запити щодо коштів, які виділялося в 2016 році (з 01.03.2016 по 01.09.2016) з державного бюджету на регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, адреса м. Львів, вул. Данила Апостола, 11:
- для проведення перепланування холу на першому поверсі адмінбудівлі ТСЦ 4641, (адреса м. Львів, вул. Д.Апостола, 11),
- для проведення ремонту кабінетів на другому поверсі адмінбудівлі РСЦ МВС у Львівській області, (адреса м. Львів, вул. Д.Апостола, 11);
- для організації виготовлення та закупівлі офісних меблів для РСЦ МВС у Львівській області та підпорядкованих підрозділів;
- для придбання камер відеоспостереження, їх налаштування по адмінприміщеннях РСЦ МВС у Львівській області та ТСЦ 4641.

З отриманих відповідей стало відомо, що коштів на проведення поточних ремонтів та придбання офісних меблів не виділялося. Однак в приміщенні РСЦ МВС у Львівській області та підпорядкованих підрозділах було проведено та проводяться на даний момент ремонтні роботи (практично у всіх кабінетах) та встановлюються нові, виготовлені на замовлення офісні меблі. Оскільки кошти на ремонти та придбання меблів не виділялися, виникає ряд запитань щодо їх походження. Далі можливий варіант "узаконення" таких робіт - при проведенні інвентаризації меблі будуть просто оприбутковані та поставлені на баланс. Проведені ремонтні роботи згодом, коли буде офіційно отримано дозвіл на проведення ремонтних робіт (капітального ремонту в ТСЦ 4641) виділені кошти, просто будуть "оплачені" через "свої" фірми за проведену роботу.
У травні 2016 року співробітниками ВБ ГУНП у Львівській області, в ході проведення перевірки, було формально відібрано пояснення у працівників РСЦ МВС у Львівській області, що кошти на ремонт кабінетів у них керівництвом не вимагалося. Хоча під час перевірки тривали ремонтні роботи, але за чий рахунок, перевіряючі не поцікавилися. Таким чином проведено формальну перевірку щодо отримання директором РСЦ МВС у Львівській області Плашовецьким О.А. грошей від підлеглих працівників за "організований" ним санітарний ремонт кабінетів. Це сума від 500 грн. з кожного працівника ТСЦ 4641 та від 1000 до 4000 грн. за кабінет. Гроші з працівників збирає Зозуля І.І., він проводить розрахунок з майстрами.

Окреме питання щодо функціонування відеонагляду в РСЦ та ТСЦ. З наданої на мої запити відповіді стало відомо, що з ГСЦ МВС до РСЦ МВС у Львівській області передано 4 (чотири) камери відеоспостереження на суму 13056, 00 грн. Однак тільки в приміщенні ТСЦ 4641 встановлено більше 17 (сімнадцять)!!!! камер відеонагляду. Цей так званий приватний відеонагляд в.о. директора Плашовецького О.А. Також слід звернути увагу на те, що такий відеонагляд є незаконним, оскільки це суперечить Конституції України в частині порушення і вторгнення в особисте життя і переслідується законом. Відповідно до ст. 307 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Усі співробітники, за якими ведеться відеоспостереження на робочому місці, мають бути про це попереджені, не говорячи про відвідувачів сервісного центру. Але такого попередження та ознайомлення працівників не було, в трудовому договорі це не прописано, пункт про функціонування системи відеоспостереження у Правила внутрішнього трудового розпорядку не включений. Приміщення у яких проводиться відеоспостереження, не укомплектовані відповідними попереджуючими табличками.
Також виникає питання про походження коштів не придбання та встановлення відеоспостереження та мета його використання.
Вище згадувалося про передані від ГСЦ МВС чотири камери для відеоспостереження для можливості онлайн перегляду на сайті ГСЦ МВС (http://hsc.gov.ua/) в розділі "Сервісні центри on-line". Однак від часу встановлення (червень 2016) до сьогодні, на сайті ГСЦ відеоспостереження камер №1,2,3,4 ТСЦ МВС №4641 не працює. Проведенням нескладних підрахунків з використанням публічної інформації сайту використання бюджетних коштів на конкретні платежі: http://spending.gov.ua , можна зробити висновок, що за період від часу встановлення цих пристроїв витрачено 13981 грн. бюджетних коштів на оплату послуг та 13056 грн. на придбання камер, разом 27037 грн., а послуга вже тривалий час не працює, хоча відео з інших сервісних центрів України можна переглядати. Державні кошти сплачуються за послуги, які не надаються! Тоді з якою метою використовується це дороговартісне обладнання? За що щомісячно сплачуються бюджетні кошти?

Просимо організувати перевірку викладених фактів. Також просимо вжити заходів, щоб це звернення не стало предметом для проведення "усунення" керівництвом РСЦ МВС у Львівській області "недоліків".
Відповіді на звернення та деякі фотографії долучено до попереднього звернення яке надіслано 22.09.2016 року на електронну адресу
[email address].

З надією на об'єктивну перевірку, п.Наталія та члени громадської групи.