Про заміну вказівників та табличок з назвами вулиць у зв'язку з їхнім перейменуванням

Дмитро Довгий

Доброго дня!

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» символіка комуністичного тоталітарного режиму включає назви районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, а також назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім назв, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).
Відповідно до Розпорядження в.о. міського голови м. Дніпропетровська №882-р та Розпорядження в.о. міського голови м. Дніпропетровська № 897-р, Розпорядження міського голови м. Дніпропетровська №71-р було перейменовано 322 топоніми міста та змінено назви п’яти районів міста, які мали «комуністичні назви». Втім, на вулицях досі залишаються таблички та в зі старими назвами.
Згідно зі ст. 1 Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» символіка комуністичного тоталітарного режиму - символіка, що включає: 1) написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів; 2) написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з опором і вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).
Це дає підстави стверджувати, що таблички та дорожні вказівники з назвами вулиць, присвяченими комуністичним партійний діячам та подіям радянського періоду, є також символами комуністичного тоталітарного режиму. Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» публічне використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів на всій території України забороняється.
Крім того, збереження табличок з попередніми назвами вулиць та з застарілими дорожніми вказівниками дезорієнтує мешканців та гостей міста, створюючи додаткові незручності.
З вищесказаного випливає, що зміною топонімів має слідувати заміна табличок на вулицях з новими адресами та встановлення нових дорожніх вказівників.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Надати графік проведення заходів із заміни табличок з адресами на будинках вулиць міста Дніпропетровська, що підлягли перейменуванню.
2. Надати графік проведення заходів із заміни дорожніх вказівників, які необхідно оновити у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям міста Дніпропетровська.
3. Зазначити відповідальну особу, управління Дніпропетровської міської ради, комунальне підприємство(-а) за проведення заходів по заміні табличок з адресами на будинках вулиць міста Дніпропетровська і заходів із заміни дорожніх вказівників, які необхідно оновити у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям міста Дніпропетровська.
4. Вказати джерела фінансування заходів щодо заміни табличок з адресами та дороговказів.
5. Надати інформацію щодо кількості коштів, яку заплановано на проведення заходів із заміни табличок з адресами, які необхідно оновити у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям міста Дніпропетровська, і заходів із заміни дорожніх вказівників, що потребують оновлення у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям та районам міста Дніпропетровська.

З повагою,

Дмитро Довгий

Дмитро Довгий

Доброго дня!

Мною було надіслано запит від 31 березня 2016 року до Дніпропетровської міської ради "Про заміну вказівників та табличок з назвами вулиць у зв'язку з їхнім перейменуванням". З тих пір минули строки як передбачені Законом України "Про доступ до публічної інформації", так і Законом України "Про звернення громадян".

Відповідно до Розпорядження в.о. Дніпропетровського міського голови Г.І. Булавки №882-р від 24.11.2015 та Розпорядження в.о. Дніпропетровського міського голови Г.І. Булавки № 897-р від 26.11.2015, а також Розпорядження Дніпропетровського міського голови Б.А. Філатова №71-р від 19.02.2016 було перейменовано 322 топоніми міста та змінено назви п’яти районів міста, які мали «комуністичні назви».
Втім, на вулицях досі залишаються таблички та вказівники зі старими назвами.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Надати графік проведення заходів із заміни табличок з адресами на будинках вулиць міста Дніпра, що підлягли перейменуванню.
2. Надати графік проведення заходів із заміни дорожніх вказівників, які необхідно оновити у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям міста Дніпра.
3. Зазначити відповідальну особу, управління Дніпропетровської міської ради, комунальне підприємство(-а) за проведення заходів по заміні табличок з адресами на будинках вулиць міста Дніпра і заходів із заміни дорожніх вказівників, які необхідно оновити у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям міста Дніпра.
4. Вказати джерела фінансування заходів щодо заміни табличок з адресами та дороговказів.
5. Надати інформацію щодо кількості коштів, яку заплановано на проведення заходів із заміни табличок з адресами, які необхідно оновити у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям міста Дніпропетровська, і заходів із заміни дорожніх вказівників, що потребують оновлення у зв’язку з наданням нових найменувань вулицям та районам міста Дніпропетровська.

Оскільки Дніпропетровський міський голова Борис Філатов та заступник міського голови Михайло Лисенко під час прес-конференцій називають вже конкретні суми, що планується витратити з міського бюджету на проведення цих робіт, то затребувана мною інформація наявна у міській раді.

Слід нагадати, що відповідно до ст.212-3 КУпАП порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме:
необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення, інше порушення Закону України "Про звернення громадян" - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З повагою,

Дмитро Довгий

Mail Delivery System,

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти