Про відповідність назви посади

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

Відповідно п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (Інструкція № 58) у графі 3 розділу "Відомості про роботу" трудової книжки пишеться: Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво із зазначенням їх конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій".
При цьому у розділі I «Перелік питань, що вивчались під час інспекційного відвідування/невиїзного інспектування*» Акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи
(фізичної особи), яка використовує найману працю, затвердженого наказом Мінсоцполітики
від 18.08.2017 р. № 1338, немає позиції щодо необхідності контролю інспектором праці дотримання роботодавцями норми п. 2.14 Інструкції № 58. Тому виникли питання:
1. Чи дійсно інспектор праці у ході інспекційного відвідування не перевіряє відповідність найменування професій і посад зазначеним у Класифікаторі професій?
2. Якщо все-таки інспектори праці у ході інспекційного відвідування це контролюють , то скільки таких випадків недотримання даної норми протягом 2018 року було зафіксовано? Який штраф було накладено на роботодавців, які порушили норму п. 2.14 Інструкції № 58?

З повагою,

Vita

Державна служба України з питань праці

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]