Про стандарт МОЗ України для визначення стану здоров'я особи, яка видужала після захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19

У цього запиту дуже багато відповідей, тому вони розміщені на кількох сторінках:

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

про прийнятий МОЗ України стандарт, яким визначений стан здоров'я особи, яка видужала після захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, у стані, коли ця особа не несе загрози здоров'ю інших осіб, які можуть у подальшому безпечно контактувати з нею.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!
Прошу відповісти (повторний запит)!

Про прийнятий МОЗ України стандарт, яким визначений стан здоров'я особи, яка видужала після захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, у стані, коли ця особа не несе загрози здоров'ю інших осіб, які можуть у подальшому безпечно контактувати з нею.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Виктор Ярошевский,

1 Attachment

Відповідь МОЗ України  
З повагою, Віктор Ярошевський

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

Директору Департаменту реалізації політик МОЗ України А.Гаврилюку або іншій компетентній особі.

Наказом МОЗ України від 20.03.2020 року №722 не визначений стан здоров’я людини, яка поборола захворювання на CОVID-19, тому посилатися на цей документ не слід.
Через те, що цей коронавірус новий, вчені і досі не знають, чи захищені люди, які одужують від COVID-19, від інфікування ним у майбутньому. Лікарі знаходять антитіла у хворих і тих, хто одужав, і це свідчить про розвиток імунітету. Але залишається питання — наскільки тривалим буде імунітет? Інші коронавіруси, як SARS і MERS, викликають імунну відповідь, яка захищає людину хоча б на короткий час. Так само може бути з SARS-CoV-2, але дослідження, які могли б підтвердити це, ще не провели. Тому кожному хворому, який одужав потрібно час від часу проходити ревакцинацію, щоб змусити вашу імунну систему виробляти більше антитіл і клітин пам’яті.
В інших країнах, не в Україні, людина, яка може вважатися такою, що одужала, додатково має отримати негативний результат тестування на коронавірус двічі, аналізи мають проводити з інтервалом не менше 24 годин. Якщо і симптомів у вказаний термін нема в різних внутрішніх органах людини, і умови тестування витримані, як і самі тест-системи використовуються за підтвердженої якості, людина офіційно вважається такою, що одужала.
  
Вважаю, що по факту, кваліфіковану, фахову відповідь від МОЗ України у листі від 10.07.2020 року №03.1-18/17/1532/ЗПІ-20/2367 на запитувану мною інформацію я не отримав.

Відповідно до викладеного,-
Прошу,-
Повторно надіслати мені інформацію, яка є у володінні МОЗ України, про прийнятий МОЗ України стандарт (протокол здоров’я), яким визначений безпечним для оточуючих людей стан здоров'я особи, яка видужала після захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, після кліничних досліджень щодо відсутності у її організмі (всіх органах, які інфіковані SARS-CoV-2 ) живих остатків штаммів вірусу, коли ця особа за медичними протоколами (не лікувальними!) не несе загрози здоров'ю інших осіб, які можуть у подальшому безпечно контактувати з нею без загрози заразитися.

Примітка: якщо такий документ (протокол) відсутній у МОЗ України, прошу також повідомити мені про це.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

Директор департаменту МОЗ А.Гаврилюк у листі від 10.07.2020 року №03.1-18/17/1532/ЗПІ-20/2367 на запитувану мною інформацію не надав мені, кваліфіковану, фахову відповідь про клінічні показники за якими МОЗ України визнає людину такою, що одужала після коронавірусної хвороби COVID-19 і внесення її особи до спеціального реєстру одужавших громадян.

Таким чином МОЗ України може отримати цивільні майнові судові позови від громадян, які заразилися від осіб, які начебто вилікувалися, бо це є зоною відповідальності саме медичних закладів.

Очільник МОЗ України несе особисту відповідальність за відсутність протоколу одужання (не плутати з протоколом лікування).

Виходячи з компетенції і права на отримання інформації від МОЗ, яка має суспільний інтерес,-
Прошу,-
надіслати мені інформацію, яка є у володінні МОЗ України, про прийнятий МОЗ України стандарт (протокол здоров’я), яким визначений безпечним для оточуючих людей стан здоров'я особи, яка видужала після захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, після кліничних досліджень щодо відсутності у її організмі (всіх органах, які інфіковані SARS-CoV-2 ) живих остатків штаммів вірусу, коли ця особа за медичними протоколами (не лікувальними!) не несе загрози здоров'ю інших осіб, які можуть у подальшому безпечно контактувати з нею без загрози заразитися.
Примітка: якщо такий документ (протокол) відсутній у МОЗ України, прошу також повідомити мені про це.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!
Міністр охорони здоров'я не виконує власний обов'язок надавати запитувачу суспільно значущу інформацію яка є у володінні МОЗ України, про прийнятий МОЗ України документ, у якому визначений стан здоров'я особи, яка видужала після захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19.

Якщо такого документу у МОЗУ немає, його треба зробити, а по факту заяви про осіб, які видужали є нікчемними, бо вказаний стан здоров'я людини не може не регламентуватися у зв'язку з високою вирогідністю смертельного зараження для оточуючих людей, що тільки ускладнить епідемічну ситуацію з вини міністра.

Я тепер не просто прошу, а вимагаю надати всю інформацію, якою володіє МОЗ і керівник Степанов про безпечність пацієнтів, які видужали для інших осіб через процедуру тестування і закріплення стану здоров'я пацієнта відповідним документом, наприклад для прийняття його на роботу чи виїзду за кордон, тощо.

Не раджу продовжувати грати в мовчанку, пане міністр!

Повна історія моїх запитів доступна за адресою: http://dostup.pravda.com.ua/request/pro_...

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Public Health Department MOH,

1 Attachment

--
З повагою
Директорат громадського здоров'я  та профілактики захворюваності МОЗ
України