Про співпрацю Фонду Східна Європа і Верховної Ради Україна

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Про програму USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Верховної Ради Україна

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Тімощенко Людмила Василівна,

1 Attachment

Тімощенко Людмила Василівна,

1 Attachment

Тімощенко Людмила Василівна,

2 Attachments

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!
Дякую керівнику Апарату за надані мені за запитом матеріали про Меморандум!

Після ознайомлення з текстом підписаного Меморандуму, питання залишаються і, відповідно до цілей Меморандуму, потребують отримання відповіді від керівників ВРУ і Апарату і не виходять за межі і суті запиту на інформацію!
Звертаю вашу увагу, що запит на інформацію на потребує створення нового документу і, таким чином не може бути віднесений до документів у відповідності до Закону України "Про звернення громадян". Дякую.

21 березня 2019 року був підписаний Меморандум між Апаратом Верховної Ради України і Фондом Східна Європа щодо співпраці з впровадження проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво”(строк дії проекту з 01.01.2019 р. по 30.06.2020 р.) з кошторисом проекту у 1,5 млн.дол.США.

Одним із завдань проекту визначено поліпшення представництва громадськості та її залучення до роботи парламенту.

Розпорядженням Голови Верховної Ради України від 13.01.2020 року №2 “Про створення Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя” у списочному складі учасників була передбачена можливість запрошення до роботи представників громадськості, склад учасників від ГО яких був вельми обмежений трьома представниками від різних ГО і одним ГО, який подав для участі зразу трьох своїх представників, що свідчить про вибірковість, тобто упередженість і непрозорість у виборі представників від ГО для роботи у складі Робочої групи. На підтвердження такого висновку наведу факт відсутності до березня місяця 2020 року публікації вказаного розпорядження для вільного доступу громадян, що також суперечить меті Меморандуму, але це є виключною анти громадською позицією спікера Разумкова Д.О. і відноситься до його особистого ставлення до громадськості.

На початку березня 2020 року на адресу спікера Разумкова Д.О. було направлено два зареєстрованих звернення з проханням приєднати до складу Робочої групи представника від ради інститутів громадянського суспільства екологічного спрямування, на що обидва рази отримали відмову без пояснення причин.
Таким чином спікер парламенту і його перший заступник відмовилися від пропозиції про безкоштовну співпрацю, яка надійшла від громадського сектору для підготовки законопроектів прямого народовладдя, в тому числі щодо всеукраїнського референдуму, що прямо суперечить одному з основних завдань Меморандуму до проекту «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво”, в якому визначено поліпшення представництва громадськості та її залучення до роботи парламенту.
На наш погляд відмова включення інших представників громадянського сектору до співпраці з парламентом у форматі участі у роботі Робочої групи є порушенням мети і цілей Меморандуму, на реалізацію якого Народ США витратив півтора мільйони доларів, очікуючи, що керівники і Апарат ВРУ будуть знімати бюрократичні обмеження у залученні представників громадськості до спільних з депутатами законотворчих процесів, але, як бачимо, поки цього не сталося. В народі кажуть: “риба гниє з голови”, бо саме керівники ігнорують пряме народовладдя під час роботи над законопроектом про це саме пряме народовладдя.

Складається таке враження, що голова Верховної Ради України Разумков Д.О. і його перший заступник Стефанчук Р.О. повністю відірвані від громадянського суспільства, живуть власним владним життям, яке їм особисто подобається, не інформовані про підписаний Меморандум, його мету і цілі, направлені на поліпшення представництва громадськості та її залучення до роботи парламенту, бо на практиці виходить, що керівники ВРУ не мають повноважень або не хочуть залучати не “кишенькову” громадськість до роботи парламенту, не мають обов'язком керуватися цілями Меморандуму, про підписання якого і суму гранту вони теж вчасно не інформовані підлеглими з Апарату ВРУ.

Риторичне питання на що витрачає кошти Народ США (USAID)?

Виходячи з наведеного,
Прошу,-
Надати інформацію про документ, який підтверджує інформування першим заступником Керівника Апарату Верховної Ради України - керуючим справами П.Боднар голову Верховної Ради України Разумкова Д.О. (автора розпорядження №2) і першого заступника голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. (керівника Робочої групи) про підписаний Меморандум між Апаратом Верховної Ради України і Фондом Східна Європа щодо співпраці з впровадження проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво”(з 01.01.2019 р. по 30.06.2020 р.) з кошторисом проекту у 1,5 млн.дол.США і взяті Верховною Радою України зобов’язання де-факто і де-юре сприяти поліпшенню представництва громадськості та її залучення до роботи парламенту.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович