Про рахунки в органах держказначейства

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Пономарева Олена, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Пономарева Олена

Розпорядник інформації:
Львівська міська рада
пл. Ринок, 1,Львів,79008

Управління освіти ДГП ЛМР
Начальнику п.Довганик З.М.
пл. Ринок, 9,Львів,79008

Запитувач:
ПІБ: Голова ГО «Батьківська рада Львівщини» Пономарева О.В.
ел.адреса: [email address]

ЗАПИТ
на отримання публічної інформації (про рахунки в органах держказначейства)

26.09.2017 Управлінням освітим Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради прийнято Наказ №459р «Про заборону обігу готівкових коштів та забезпечення заходів щодо запобігання корупції у навчальних закладах м.Львова».
Згідно вказаного Наказу, передбачено:
- категоричну заборону збору готівкових коштів в навчальних закладах м.Львова;
- наголошено на виключно добровільному волевиявленні батьків щодо надання матеріальної допомоги навчальним закладам у вигляді благодійних внесків;
- прийом благодійних внесків здійснювати виключно на добровільній основі шляхом перерахування їх на реєстраційні рахунки навчальних закладів, відкриті у територіальних органах Державної Казначейської Служби України з обов’язковим оформленням відповідної документації та бухгалтерським обліком.
Крім того, зазначеним Наказом передбачено обов’язок керівників навчальних закладів розмістити на дошці оголошень навчального закладу інформацію щодо відкритих у територіальних органах ДКСУ реєстраційних рахунків для перерахування благодійниками благодійних внесків, а також – щомісяця до 5 числа публічно інформувати про надходження благодійних коштів та матеріальних цінностей на сайтах та дошках оголошень навчальних закладів.
Відповідно до п.6 Наказу, контроль за виконанням даного Наказу покладено на начальника управління освіти ДГП ЛМР.

З 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями.
Відповідно з 01.01.2020 введено в дію нові рахунки з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунка IBAN, який налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні» (зі змінами).
Звертаємо увагу, що рахунки, які були відкриті за Планом рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 №119 з 01.01.2020 закриті, відповідно кошти, які сплачуються на такі рахунки, Казначейством не зараховуються, а повертаються платникам як нез’ясовані надходження.

Враховуючи зазначене, враховуючи звернення батьків, у зв’язку з недопущенням випадків можливої сплати батьками (виключно цільово та добровільно) благодійних внесків на закриті чи недійсні рахунки навчальних закладів Львова, недопущення збору готівки в навчальних закладах, порушення вимог Наказу управління освіти від 26.09.2017 №459р, на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, ГО «Батьківська Рада Львівщини» просить:

1) надати інформацію чи були змінені реєстраційні рахунки навчальних закладів, відкриті у територіальних органах Державної Казначейської Служби України (на котрі, згідно вимог Наказу управління освіти від 26.09.2017 №459р може здійснюватися перерахування благодійних внесків);

2) надати інформацію (в розрізі навчальних закладів - по кожному навчальному закладу м.Львова окремо) щодо правильних та актуальних реєстраційних рахунків навчальних закладів, відкритих у територіальних органах Державної Казначейської Служби України, на котрі, згідно вимог Наказу управління освіти від 26.09.2017 №459р може здійснюватися перерахування благодійних внесків;

3) забезпечити оприлюднення цієї публічної інформації на сайтах ЛМР, управління та відділів освіти, навчальних закладів, а також на дошках оголошень кожного навчального закладу, згідно вимог Наказу управління освіти від 26.09.2017 №459р.

Інформацію просимо надати, зберігши нумерацію поставлених запитань.

Якщо, ця інформація відноситься до інформації з обмеженим доступом, то надати наказ про її обмеження. Якщо ця інформація містить персональні дані, то приберіть в документах персональні дані та надайте документи без персональних даних. Якщо деякі з вищезазначених документів відсутні - чітко напишіть, що вони відсутні.
Згідно з частинами 1 і 4 статті 20 Закону № 2939 розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів із дня отримання запиту.

З повагою,

Голова ГО
«Батьківська рада Львівщини» Олена Пономарева

01.02.2020

Управління освіти Львівської міської ради,

1 Attachment

З повагою, управління освіти!