Про порушення митних правил на Чернівецькій митниці

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Яна Онуляк, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Яна Онуляк

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На сайті «Букінфо» було оприлюднено інформацію по двох епізодах порушення митних правил:
1. 6 липня 2021 року працівниками працівниками СБУ за участю митників було здійснено переогляд транспортного засобу д.р.н. ВН7010ОН та прицепа д.р.н. OOCU762206. І виявилося, що дані зазначені в митній декларації не відповідають фактичному вантажу. А саме: під виглядом секонд-хенду (гуманітарної допомоги) перевозилася партія нових кросівок NIKE.
2. 7 липня 2021 року посадовими особами Чернівецької митниці було складено протокол про порушення митних правил за фактом поміщення вантажу цукерок в митний режим імпорт та порушення при цьому митних правил, що полягали у вчиненні дій спрямованих на заменшення сум митних платежів, а саме: заявлення в митній декларації невірного опису товару необхідного для визначення коду товару та його митної вартості. Протокол складено за порушення митних правил, передбачених ст.485 Митного кодексу України.

За інформацією, оприлюдненою «Букінфо», після затримання вантажів на митницю дзвонив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук і ніби-то просив “не чіпати” вказаний вантаж, не складати протоколи, а проявити “державницьку командну позицію”

Відповідно до Закону про доступ до публічної інформації просимо:
- підтвердити чи спростувати факти порушення митних правил
- підтвердити чи спростувати факт телефонного дзвінка голови ОДА С.Осачука керівництву митниці

З повагою,

Яна Онуляк, телеканал ТВА

Служба безпеки України

1 Attachment