Про кількість памятників Леніну у Болградському районі

Єфим Буюкли

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи) щодо порушення Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" №317-VIII від 09.04.2015.

Закон передбачав демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті"

Так з розміщених в мережі Інтернет (соціальні мережі Фейсбук та Вконтакте) матеріалів мені стало відомо, що станом на 15 квітня 2018 року щонайменше у 4 селах (зокрема у Виноградівці в центрі села в сквері біля школи) Болградського району Одеської області досі не демонтовані пам'ятники В.І.Леніну.

Згідно із Законом та подальшими розясненями центрального органу виконавчої влади Українського інституту національної пам'яті демонтаж таких пам'ятників мав відбутись з 21 травня по 21 листопада 2015 року.

З огляду на викладене прошу надати інформацю:
1. Точну кількість пам'ятників В.І.Леніну та іншим діячам/керівникам комуністичної партії, які розташовані на території Болградського району та досі не демонтовані;

2. Про причини порушення вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки";

3. Про заходи, що були вжиті або будуть вжиті стосовно притягнення до відповідальності осіб, які порушили зазначений Закон у частині демонтажу пам'ятників діячам тоталітарного комуністичного режиму.

Відповідь на запит прошу надати у встановлений законом термін (впродовж 5 робочих днів).
Звертаю Вашу увагу, що ненадання запитуваних документів/інформації є незаконним і має ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-3 КУпАп та буде оскаржене в порядку, передбаченому чинним законодавством.

З повагою,

Єфим Буюкли

Болградська райдержадміністрація

1 Attachment

З повагою, Сектор комунікацій з громадськістю Болградської РДА
=