Про дотримання вимог пожежної безпеки КП «Харківський метрополітен» та КП «Підземне місто»

Віктор Козоріз

У підземному переході станції метро «Холодна гора» КП «Харківський метрополітен», (вихід на провулок Пермський), яке знаходиться на балансі КП «Підземне місто», на даний час ведуться будівельні роботи з метою влаштування тут додаткових торгівельних павільйонів, які суттєво звузять прохід для пасажирів і перекриватимуть шляхи евакуації людей. Тим більше, що це кінцева станція метрополітену, на якій в години пік спостерігається великий пасажиропотік на вхід і вихід.
Відповідно до п. 2.19 Правил пожежної безпеки в метрополітенах, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України №335 від 20.06.2012, у метрополітенах забороняється захаращувати виходи, сходи, проходи, коридори, шляхи евакуації людей, а також забороняється розміщувати об’єкти комерційного, торговельного та соціально-побутового призначення на платформах та балконах станцій і в переходах пересадочних вузлів, у підземних і надземних вестибюлях (за винятком автоматів із продажу газет, банкоматів, платіжних терміналів, таксофонів за умови, що вони розміщені поза межами шляхів евакуації). Розміщення об’єктів комерційного, торговельного та соціально-побутового призначення у підвуличних підземних переходах, суміщених із входами (виходами) на станції метрополітену, дозволяється за умови їх розміщення за межами евакуаційного проходу.
У зв’язку з цим, та відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу повідомити, чи видавався виконавчим комітетом Харківської міської ради дозвіл на проведення будівельних робіт у підземному переході КП «Харківський метрополітен» (з виходом до пров. Пермського) і чи дотримано при цьому вимоги Правил протипожежної безпеки та інших нормативних документів що забезпечують безпеку і комфорт для пасажирів.
Відповідь на цей запит прошу надіслати на мою адресу: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 31, оф. 13.
Конт. тел. (057)751-85-22

З повагою,

Віктор Козоріз

Департамент ДПСР,

2 Attachments

--
Департамент ДПСР