представництво на зборах ОСББ

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Ржешніовецький Ігор Петрович, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Ржешніовецький Ігор Петрович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

чи потрібно нотаріально посвідчувати довіреність, надану власником житлового приміщення іншому суб'єкту правовідносин (сину) на участь і голосування від імені власника у загальних зборах ОСББ?
Чи може уразі не нотаріального посвідчення Довіреності Повіреному надаватися усі права щодо створення ОСББ, скликання та проведення Установчих, Загальних зборів, що надані Довірителю як власнику квартири та/або нежитлового приміщення, та визначені ст. 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», а саме: подавати документи та реєструватись для участі в Установчих та Загальних зборах ОСББ; висувати кандидатів у виборні органи Установчих та Загальних зборів та самого ОСББ; вносити пропозиції, щодо проектів рішень Установчих та Загальних зборів; підписувати листи, заяви, клопотання, протоколи та інші документи; подавати від імені Довірителя заяви, заперечення, зауваження, доповнення; голосувати від імені Довірителя, вчиняти інші дії, пов’язані з виконанням цієї Довіреності?
Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку надане роз'яснення від 31.05.2001 р. N 8 ( va008312-01 ) "Щодо передачі акціонером повноважень, які виникають з прав власності на акції". У ньому зазначається, що у статті 41 Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) передбачена можливість посвідчення реєстратором або правлінням акціонерного товариства довіреностей на право участі та голосування на загальних зборах акціонерів. Ніяких інших повноважень такі довіреності передбачати не можуть.
Довіреність на право участі та голосування на загальних
зборах акціонерів може бути посвідчена реєстратором, якщо він веде
систему реєстру відповідного акціонерного товариства.
Довіреність на право участі та голосування на загальних
зборах акціонерів може бути посвідчена правлінням тільки того
акціонерного товариства, збори якого скликаються.
Враховуючи вищенаведене, довіреність на право участі та
голосування на загальних зборах акціонерів не потребує
обов'язкового нотаріального посвідчення.
Чи можимо ми приміняти аналогію, зважаючи на відсутність спеціальної норми для аналогічного голосування на зборах ОСББ, та вважати, що ця норма може бути застосована і до зборів ОСББ?

З повагою,

Ржешніовецький Ігор Петрович

Міністерство юстиції України

[ Email has no body, please see attachments ]

Посилання

Міністерство юстиції України

[ Email has no body, please see attachments ]

Посилання

Кушинова Наталя Григорівна залишив(-ла) коментар ()

Відповіді, що надані на запит, не відповідають суті питання. Автор запитувала про "представництво інтересів довірителя", а не про "паркомісця".

Link to this

Міністерство юстиції України

[ Email has no body, please see attachments ]

Посилання