правомірність перевірки правоохоронними органами про наявність у громадян Сертифікатів про вакцинацію

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Оксана Ємельяненко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Оксана Ємельяненко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи маю я право на отримання Сертифікату щодо одужання від COVID - 19, який діятиме на 180 діб?
Який порядок отримання Сертифікату щодо одужання від COVID - 19 та де я можу отримати даний Сертифікат?
Я перехворіла на коронавірус у вересні місяці 2021 року. Цьому підтверджує результат аналізу № 102144 від 31.08.2021, в якому вказано, що в мене було виявлено PHK коронавірусу SARS-CoV-2. Мій лікарняний, серія АЛД № 395694, в якому вказано період мого перебування на лікарняному з 27.08.2021 по 07.09.2021. Після перенесення даного захворювання стан мого здоров'я погіршився, так як є ускладнення і робити вакцинацію вважаю що це шкодитиме моєму організму, який ще не оговтався від даної хвороби. Також є рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, людина може йти вакцинуватися після того, як закінчився період зараження. Утім, фахівці рекомендують відтермінувати цей процес на шість місяців, оскільки повторні випадки рідко трапляються через шість місяці. https://suspilne.media/114557-cerez-akij
2. Щодо правомірності та законності перевірки правоохоронними органами на наявність у громадян сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу.
З 01 листопада 2021 року "Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 01 листопада 2021 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території міста Києва", - як зазначив міністр КМУ Олег Немчінов https://www.facebook.com/nemchinov.oleh/....
На екстреному брифінгу 28 жовтня 2021 мер Києва Віталій Клічко повідомив про обмеження в столиці, зокрема про користування міським транспортом, а саме:
"На З 1 листопада 2021 року громадський транспорт працюватиме, але пасажири повинні мати або негативний тест, або сертифікат про вакцинацію. Перевіряти будуть не на вході, а вибірково — спеціальні групи правоохоронців." Посилання на інтернет: https://zaborona.com/u-kyyevi-anonsuvaly...
"Громадський транспорт не зупинятимуть, але користуватися ним зможуть лише люди, які мають сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест на коронавірус. Правоохоронці вибірково перевірятимуть транспорт." Посилання на інтернет: https://ua.interfax.com.ua/news/general/...
Адже, людина має право на таємницю про стан здоров'я, згідно ч.2 ст. 32 Конституції України, ст.39-1 Закону України " Основи законодавства України про охорону здоров'я".

З повагою,

Оксана Ємельяненко

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

 

Відповідь у вкладеному файлі.

 

показати цитоване

Оксана Ємельяненко

Доброго дня!

На моє запитання щодо правомірності перевірки правоохоронними органами сертифікатів про вакцинацію та право отримання сертифікату про одужання Кабінет Міністрів України відповів, що моє звернення відправив до МОЗ на розгляд.
Ну добре, МОЗ відповість про сертифікат про одужання, а стосовно правомірності поліції перевірки згаданих сертифікатів, чому ж тоді КМУ не надіслав до МВС?

Однак, не зрозуміло для мене, чому КМУ не надав відповіді на мої запитання, адже в його компетенцію входить:
ст. 19 Закону України "Про Кабінет Міністрів України"
"1. Діяльність Кабінету Міністрів України спрямовується на забезпечення інтересів Українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, актів Президента України, а також Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України, вирішення питань державного управління у сфері економіки та фінансів, соціальної політики, праці та зайнятості, охорони здоров’я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, природокористування, правової політики, законності, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, запобігання і протидії корупції, розв’язання інших завдань внутрішньої і зовнішньої політики, цивільного захисту, національної безпеки та обороноздатності.
2. Кабінет Міністрів України здійснює постійний контроль за виконанням органами виконавчої влади Конституції України та інших актів законодавства України, вживає заходів щодо усунення недоліків у роботі зазначених органів."

Що відбувається? Чому посадовці Кабінету Міністрів України не виконують своїх посадових обов'язків та порушують чинне законодавство України, а саме: розділ VI Конституції України, ст. 19 Закону УКраїни "Про Кабінет Міністрів України".

Оксана Ємельяненко

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

 

Відповідь у вкладеному файлі.

 

 

показати цитоване

Департамент превентивної діяльності НПУ,

1 Attachment