Право мобілізованих військовослужбовців на відпустку

Чередниченко Андрій Юрійович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу вас прояснити ситуацію щодо права мобілізованих військовослужбовців на щорічну основну відпустку згідно останньої редакції (від 24.07.2014) Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Я був мобілізований 01.04.2014 та по нинішній час проходжу військову службу. Згідно Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" маю намір скористатися своїм правом на частину щорічної основної відпустки (1/12 частини від 30 календарних днів за кожний повний місяць служби). Проте відділ кадрів моєї військової частини у відповідь на мій запит щодо мого права на щорічну основну відпустку наполягає на тому, що право на відпустку мають виключно військовослужбовці контрактної служби.

Як на мене пункт 1 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", в якому йдеться про те, що "Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки" надає мені таке право оскільки я є військовослужбовцем. А пункт 17 цієї статті з 24.07.2014 повертає право на щорічні основні відпустки військовослужбовцям в особливий період (за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу).

Отже я маю непорозуміння з цього приводу з відділом кадрів своєї військової частини та прошу вас прояснити ситуацію щодо права мобілізованих військовослужбовців на щорічну основну відпустку.

З повагою,
Чередниченко Андрій Юрійович.