[ПОВТОРНО] Щодо безпеки прифронтових населених пунктів

Лебедь Михайло Олексндровч

Доводимо до Вашого відома, що 8.11.2019 за допомогою сайту "Доступ до правди" ми вже надсилали Вам інформаційний запит аналогічного змісту, проте досі не отримали відповідь.

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ПОВТОРНО просимо:

1). надати копії відповідних додатків до Рамкового рішення від 20.09.2016 Тристоронньої контактної групи уповноважених представників України, ОБСЄ і Росії з мирного врегулювання ситуації на сході України (див. https://www.osce.org/ru/cio/266271) або інших додаткових домовленостей щодо особливостей умов розведення сил і засобів від лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

2). Якщо ж запитувані документи частково відноситься до інформації з обмеженим доступом - просимо надати ті доступні витяги з них, у яких містяться відповіді на наступні питання. Або ж просимо надати відповіді на ці питання окремо.

1. Чи мають українські правоохоронці та військовослужбовці бути присутніми на відповідних ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення не можуть перебувати українські поліцейські та нацгвардійці (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer). Пізніше цю інформацію підтвердили в МЗС Росії (див. https://bit.ly/35eMrmt) та особисто Володимир Путін (див. https://bit.ly/33Vi9F7).

2. Чи мають при собі вогнепальну зброю українські правоохоронці та військовослужбовці під час чергувань на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди, а самі ділянки вважаються демілітаризованими (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer). Ця інформація також співпадає з інформацією від анонімних джерел в українській поліції (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Відсутність вогнепальної зброї в поліцейських на ділянці розведення включно з демілітаризованими вулицями Станиці Луганської підтверджують також як місцеві мешканці (див. https://bit.ly/358Jnbj), так і голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін (див. https://bit.ly/37hdejF).

3. Чи цілодобово мають перебувати українські правоохоронці та військовослужбовці на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське? Якщо українські правоохоронці та військовослужбовці перебувають на вищезгаданих територіях не цілодобово, то яким є графік їх чергувань на цих територіях?

Пояснимо, що за інформацією від анонімних джерел в поліції, графік чергування поліції на цих територіях не передбачає їх перебування там з 23:00 до 7:00 (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Відсутність нічних і навіть денних патрулів поліції та будь-яких державних силовиків на демілітаризованих вулицях Станиці Луганської підтверджують тамтешні місцеві мешканці (див. https://bit.ly/358Jnbj). Існують також відеодокази відсутності поліцейських та будь-яких державних силовиків патрулів та постів на демілітаризованих вулицях Станиці Луганської (див. https://bit.ly/37fpYaw), та відеодокази відсутності поліцейських та будь-яких державних силовиків на зручних для проросійських та російських диверсійно-розвідувальних груп підходах до Станиці Луганської в межах ділянки розведення (див. https://bit.ly/2qckFbv).

4. Яка кількість українських правоохоронців та військовослужбовців має перебувати на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська?

Зазначимо, що інформацію про кількість працівників поліції в Станиці Луганській вже днями озвучив речник прес-центру ООС Олександр Штупун під час ефіру в ЗМІ (див. https://bit.ly/2NW8U1R).

5. Чи передбачається, що після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на ділянках розведення можуть перебувати формування так званої "народної міліції", "МВД", "МГБ" або інші формувань проросійських окупаційних адміністрацій так званих "ДНР" та "ЛНР"? Якщо так, то які межі їх перебування там? Чи передбачаються спільні чергування на ділянках розведення українських та проросійських чи російських сил?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ" (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer), а на ділянці розведення близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої "народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось "практичних заходів", про що керівництво "ДНР" повідомило СММ ОБСЄ (див. http://archive.is/FtRUD). Пізніше присутністю формувань проросійських бойовиків на ділянках розведення публічно погрожував особисто Володимир Путін (див. https://bit.ly/33Vi9F7).

6. Чи можна вважати "синхронним" та "дзеркальним" елементом розведення сил та засобів сторін в районі Станиці Луганської нові вогневі точки російських та проросійських сил (див. https://bit.ly/2NbnII2, https://bit.ly/358Jnbj та https://youtu.be/ao8y1Hw098A) на панівній висоті, що забезпечує супротивнику ефективний вогневий контроль не лише всієї Станиці, але й частини сіл Макарове і Нова Кондрашівка?

Відповіді та копії документів просимо Вас у електронній формі (скан-копії відповіді та документів) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

З огляду на суспільну значущість запитуваної інформації, в разі Вашого повторного ігнорування питань цього інформаційного запиту ми залишаємо за собою право не лише звернутися з позовом до суду, але й - за відповідями - до структур ОБСЄ, та до народних депутатів, щоб аналогічні питання з депутатських запитів були публічно зачитані на сесії Верховної Ради України.

Також наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитись з матеріалами прес-конференції про справжній стан справ з безпекою місцевих мешканців у Станиці Луганській, Катеринівці та Золотому (див. https://bit.ly/358Jnbj)

З надією на розуміння і співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
17.11.2019

Прес-служба МЗС України, Міністерство закордонних справ України

Шановний пане Лебедь,

Повідомляємо, що право на доступ до публічної інформації в МЗС України реалізує Відділ інформаційно-організаційного менеджменту Управління генерального секретаріату МЗС (електронна пошта: [email address] ).

Якщо Ви бажаєте отримати інформацію, про яку йдеться у запиті, за процедурою та у строки, передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації», запрошуємо направити Ваш запит за встановленою формою (https://mfa.gov.ua/ua/public-info/publ-r... ) на адресу саме [email address]

З повагою –
Прес-служба МЗС

показати цитоване