Повідомлення про корупцію

Олег Новиков

Доброго дня!

Я як викривач надавав повідомлення про корупцію 6 липня .

Солянік Юлія Валеріївна, заступник голови державної аудиторської служби, у декларації за 2019 рік у розділі 14 відобразила правочин - укладення основного договору купівлі-продажу квартири та розмір видатку правочину 517 тис.гривень. Дата вчинення видатку - 17.01.2019.

Відповідно до статті 52 закону України Про запобігання корупції у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Однак ні впродовж 2019 року суттєву зміну у майновому стані на 517 тис у реєстрі НАЗК Солянік Юлія Валеріївна,не відобразила, ні у 2020 році.

Вказане свідчить про приховування інформації та неправомірних статків і незаконне збагачення .

Також це свідчить про порушення статті 52 закону України Про запобігання корупції.

Цей факт підтвердило Управління документообігу та контролю НАЗК (відповідь від 10 липня 2020 №92-02/30841/20).

Сукупний дохід Солянік Юлія Валеріївна та членів її сімї за 2018 рік не перевищував 900 тис.грн. , включаючи податки, отже, здійснити 517 тис видатків на початку 2019 року без корупційних доходів можливості не мала.

Вказане також свідчить про невідповідність рівня життя суб’єктів декларування задекларованим ними майну і доходам.

Таким чином, інформую про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону і незаконне збагачення Соляник Юлії Валеріївни .

Вдруге звертався і просив :

-провести повну перевірка декларації Солянік Юлії Валеріївни, яка полягає у з’ясуванні достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення чи необґрунтованості активів ,

-провести моніторинг способу життя суб’єктів декларування - зокрема, Солянік Юлії Валеріївни,

17 серпня отримав відповідь від УПРАВЛІННЯ ПРОВЕДЕННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ПЕРЕВІРОК ТА МОНІТОРИНГУ СПОСОБУ ЖИТТЯ за номером 42-02/41261/20, що повна перевірка декларації Солянік Юлії Валеріївни буде проведено.

Уважно стежу за сайтом назк, але повідомлення, що перевірку розпочато, відсутнє.

Інформую, що повна перевірка декларації проводиться відповідно до ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» та Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженим наказом Національного агентства від 15.04.2020 № 144/20 .
Відповідно до п. 2 Порядку декларація – декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (у тому числі остання виправлена декларація), що подана відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону.
Також згідно з положеннями ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 366-1 Кримінального кодексу України суб’єктами правопорушень, передбачених цими статтями, є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої навиконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

документ, що підтверджує про початок повної перевірки декларації Солянік Юлії Валеріївни, за 2015-2019 роки

документ, що підтверджує про початок моніторинг способу життя суб’єктів декларування - зокрема, Солянік Юлії Валеріївни,

чи порушена Солянік Юлії Валеріївна стаття 52 закону України Про запобігання корупції, прошу надати копії документів назк

чи підтверджена на сьогодні інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону по Солянік Юлії Валеріївна , прошу надати копії документів назк

чи виявлені ознаки кримінального або адміністративного правопорушення по Солянік Юлії Валеріївна, прошу надати копії документів назк

які заходи на сьогодні вжито , прошу надати копії документів назк

Вказане звернення як повідомлення про корупцію прошу розглянути відповідно до закону України Про запобігання корупції та доручити його розгляд фаховим працівникам, а не Управлінню документообігу та контролю НАЗК

З повагою, викривач

Олег Новиков