Посвідчення

ДО ВІДОМА суб'єкта владних повноважень та посадових і службових осіб розпорядника інформації.
______________________________________________________________

Згідно Частини 2, Статті 19, Закону України “Про доступ до публічної інформації”:

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
______________________________________________________________

Згідно Частини 5, Статті 19, Закону України “Про доступ до публічної інформації”

Запит на інформацію має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Дані ВИМОГИ до оформлення запиту в розумінні Закону є ВИЧЕРПНИМИ і розширеному тлумаченню не підлягають.

Оскільки ДАНИЙ запит подано шляхом направлення на електронну пошту субєкта владних повноважень, розпорядника інформації, то вимоги П.3, Ч.5, Ст.19 Закону не застосовуються.

Враховуючи, що запит містить ІМ'Я запитувача, адресу електронної пошти та загальну інформацію щодо документа відносно якого зроблено запит, а відсутність номеру засобу зв'язку в запиті передбачена законом в разі його відсутності, то в тлумаченні П.П. 1-2, Ч.5, Ст.19 Закону України “Про доступ до публічної інформації” ЗАПИТ є таким, що

відповідає вимогам до оформлення запиту

а відмова у наданні інформації з причини невідповідності запиту вимогам до оформлення запиту, часткова відповідь на запит, або ненадання відповіді, буде вважатись неправомірною бездіяльністю розпорядника інформації і буде оскаржена керівнику або вищому органу розпорядника інформації, з одночасним зверненням до Уповаженого Верховної Ради з Прав Людини щодо ініціювання процедури притягнення розпорядника інформації до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та зверненням до суду щодо відновлення порушених законних прав та інтересів запитувача на доступ до публічної інформації і відшкодування збитків спричинених протиправною бездіяльністю розпорядника.

“Запит на інформацію може бути усним чи письмовим, поданий особисто чи
телефоном, надісланий поштою, факсом, електронно. У ньому зазначаються відомості, що необхідні розпоряднику для надання відповіді. Вичерпний
перелік таких відомостей передбачений статтею 19 Закону України «Про
доступ до публічної інформації».

Розпорядники, надаючи публічну інформацію, не повинні з’ясовувати ніяку додаткову інформацію про запитувача: ні повне ім’я і по батькові, чи вигадане ім’я, чи справжнє, чи досяг запитувач повноліття, для чого йому потрібна ця інформація і як він буде її використовувати, чий він родич і чи перебуває він у шлюбі з державним службовцем, заробітна плата якого запитується, а також вимагати цифрового підпису, точної назви документа і його реквізитів (приклади взяті з практики) тощо.

Відмова розпорядника через те, що запитувач не вказав таких відомостей може бути визнана неправомірною відмовою у задоволенні запиту на інформацію.”

Преамбула
І. Належність до поліції підтверджується службовим посвідченням поліцейського вказано ч.1 ст.51 ЗУ «Про Національну поліцію».
Згідно пункту 7) ч.10 ст.62 ЗУ «Про Національну поліцію» поліцейські повноваження підтверджуються пред’явленням службового посвідчення.
Згідно ч.2 ст.17 ЗУ «Про Національну поліцію» Зразки та порядок видання службових посвідчень та спеціальних жетонів затверджуються Міністерством внутрішніх справ України.
Пунктом 5, п.6 Опису бланку службового посвідчення Національної поліції України що затверджено Наказом МВС України 26.04.2017 №347 «Про організацію виготовлення та видачі службових посвідчень Національної поліції України» встановлено:
«5. На лицьовому боці бланку надруковано три сітки нерегулярної геометрії фарбами синього, жовтого кольорів, які набувають власного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення і фарбою лавандового кольору, яка набуває червоного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення. В сітках виконано елементи гільйошних розеток та фрагменти орнаментальних малюнків. В сітках жовтого та синього кольорів виконано слово «POLICE».
В центрі бланка виконано дві напівдуги позитивного мікротексту «POLICE» – одну в кольорі лавандової сітки та одну в кольорі синьої сітки….
6. На зворотному боці бланку надруковано фонове зображення темно-синього кольору, на якому сірою фарбою виконано емблему Національної поліції України. Під емблемою виконано написи «ПОЛІЦІЯ» та «POLICE»...». Звертаємо увагу, що згідно Типової інструкції з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року №55 МВС було зобов’язано сканувати і зберігати документи в електронній формі з 2018 року. При скануванні оригіналу документу в електронну форму документ сканується у тих кольорах в яких він існує в оригіналі.

ІІ. Стаття 10 Конституції України вказала: «ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ В УКРАЇНІ Є УКРАЇНСЬКА МОВА…
Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ».
«Виключно законами України визначаються: …
4) порядок застосування мов», вказано п.4) ст.92 Конституції України.
Опис бланку службового посвідчення Національної поліції України що затверджено Наказом МВС України 26.04.2017 №347 «Про організацію виготовлення та видачі службових посвідчень Національної поліції України» яким встановлено обов’язок використання на документах правоохоронного органу англійської мови, зокрема слова «POLICE» — НЕ Є ЗАКОНОМ!!!
Стаття 16 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вказала:
«Застосування державної мови в органах правопорядку, розвідувальних органах, державних органах спеціального призначення з правоохоронними функціями
1. Мовою нормативних актів, документації, діловодства, службової діяльності та спілкування з громадянами України в органах правопорядку, розвідувальних органах, державних органах спеціального призначення з правоохоронними функціями Є ДЕРЖАВНА МОВА».
Пунктом 9 ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII ВСТАНОВЛЕНО: «9. Органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям державної і комунальної форм власності У ШЕСТИМІСЯЧНИЙ СТРОК з дня набрання чинності цим Законом забезпечити ПРИВЕДЕННЯ СВОЇХ НОРМАТИВНИХ АКТІВ У ВІДПОВІДНІСТЬ ІЗ ЦИМ зАКОНОМ».
«Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», встановлено ст.19 Конституції України.
Пунктом 2) ч.1 ст.2 ЗУ «Про державну службу» встановлено: «ДЕРЖАВНА МОВА - УКРАЇНСЬКА МОВА, якій Конституцією України надано статус мови офіційного спілкування посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування під час виконання посадових обов’язків, а також мови діловодства і документації цих органів та посадових осіб».
«Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними» встановлено ст.57 Конституції України.

ІІІ. Частина 3 ст.18 ЗУ «Про Національну поліцію» встановила: «Звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук».
Обов’язок і право Українського Народу знати як виглядає службове посвідчення поліцейського випливає з необхідності розпізнавати — справжній поліцейський пред’являє свій документ, чи перевдягнутий злодій у формі поліцейського. Не маючи уяви як виглядає службове посвідчення поліцейського, населення не може ідентифікувати: справжній поліцейський надає посвідчення, чи перевдягнутий злодій який вводить населення в оману.
Національна поліція була зобов’язана довести до Українського Народу — який саме зовнішній вигляд має службове посвідчення поліцейського, яка інформація викладена у посвідчені, щоб злодії перевдягнуті у поліцейську форму не могли нікого обманути пред’являючи підроблене посвідчення невідомого зразку.

ВРАХОВУЮЧИ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНЕ ПРОШУ:

1. Надати належним чином завірену копію нормативного акту УКРАЇНИ, яким дозволено дублювати державну мову у службовому посвідчені поліцейського англійською мовою «POLICE», в сітках жовтого та синього кольорів виконувати слово «POLICE», а в центрі бланка друкувати дві напівдуги позитивного мікротексту «POLICE» – одну в кольорі лавандової сітки та одну в кольорі синьої сітки, всупереч ст.16 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У випадку відсутності такого документу надати однозначну відповідь, що такого нормативного акту не існує.
2. Надати (електронну, скановану) фотокопію ОДНІЄЇ СТОРІНКИ ОРИГІНАЛУ ДОКУМЕНТУ завірену належним чином кваліфікованим електронним підписом на якій можна розпізнати затверджене зображення службового посвідчення поліцейського, яке точно відображає вимоги Опису бланку службового посвідчення Національної поліції України, що затверджено Наказом МВС України 26.04.2017 №347 «Про організацію виготовлення та видачі службових посвідчень Національної поліції України», а саме: «5. На лицьовому боці бланку надруковано три сітки нерегулярної геометрії фарбами синього, жовтого кольорів, які набувають власного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення і фарбою лавандового кольору, яка набуває червоного свічення під дією джерела ультрафіолетового опромінення. В сітках виконано елементи гільйошних розеток та фрагменти орнаментальних малюнків. В сітках жовтого та синього кольорів виконано слово «POLICE».
В центрі бланка виконано дві напівдуги позитивного мікротексту «POLICE» – одну в кольорі лавандової сітки та одну в кольорі синьої сітки….
6. На зворотному боці бланку надруковано фонове зображення темно-синього кольору, на якому сірою фарбою виконано емблему Національної поліції України. Під емблемою виконано написи «ПОЛІЦІЯ» та «POLICE»...».

3. Надати завірений належним чином кваліфікованим електронним підписом нормативний акт яким Національна поліція України доводила до відома населення України, який зовнішній вигляд має містити службове посвідчення поліцейського, яка інформація має в цьому посвідчені відображатися, щоб злодії або ДРГ перевдягнені в поліцейську форму не могли нікого обманути пред’являючи підроблені документи.

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ, ЩО В СКАНОВАНІЙ КОПІЇ ДОКУМЕНТУ ДВІ НАПІВДУГИ ПОЗИТИВНОГО МІКРОТЕКСТУ «POLICE» МАЮТЬ БУТИ ВИДИМИМИ.
Згідно ч.1 ст.24 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: ЯКЩО В СКАНОВАНІЙ КОПІЇ ДОКУМЕНТУ ДВІ НАПІВДУГИ ПОЗИТИВНОГО МІКРОТЕКСТУ «POLICE» НЕ БУДУТЬ ВИДИМИМИ ТО ЦЕ ВВАЖАЄТЬСЯ:
a) Ненаданням інформації на запит;
b) Безпідставною відмовою у задоволенні запиту на інформацію;
c) Надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;
d) Навмисне приховування інформації.

Стаття 40 Конституції України встановила: «Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».
Згідно ч.1 ст.13 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», Ви є розпорядником цієї публічної інформації, яка знаходиться у Вашому розпорядженні. ВСІ ЗАКОНИ УКРАЇНИ є результатами діяльності ВР України. Виключно законами України визначаються всі питання державної мови в офіційних документах встановлено ст.10, ст.92 Конституції України.
Згідно ст.2 ЗУ «Про джерела фінансування органів державної влади»: «Органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування (крім випадків, визначених цим Законом) в межах, передбачених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік».
Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
• ч.4 ст.21: «При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується»
• ч.2. ст.22 «Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації».
Згідно п.3), п.4) ч.4 ст.21 ЗУ «Про інформацію»: «4. До інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені такі відомості: …
4) про факти порушення прав і свобод людини…». «Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними» встановлено ст.57 Конституції України.

Згідно ст.19 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Надання відповіді на таке звернення встановлено у строк не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту згідно ст.20 цього закону.
Звертаємо Вашу увагу, що згідно ст.5 Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів: Якщо державний орган не має у розпорядженні запитуваного офіційного документу або якщо він не уповноважений опрацьовувати цей запит, він повинен, спрямувати запит до компетентного державного органу. Згідно ст.9 Конституції України: «Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України».

Прошу на кожне питання надати відокремлену вичерпну відповідь за змістом якої можливо ідентифікувати питання на який ця відповідь надається

з повагою
Юрій Михайлович Чубарь

СЕД МВС, Міністерство внутрішніх справ України

2 Attachments

На № 609зі від 02.05.2024

МІА СЕД,

2 Attachments

Про розгляд запиту